Categories

Archive

Kraków, fantastyczne miejsce na spędzenie długiego weekendu.

Kraków uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast nad Wisłą. Jego rozliczne zabytki i niepowtarzalna historia powodują, że miasto jest nadzwyczajnie atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej zwiedzanym polskim miastem, rocznie przyjeżdża go odwiedzić 7 do 8 mln turystów. Liczba jest okazała, a mnóstwo odwiedzających nie może się mylić. A zatem co powinniśmy obejrzeć?

Read more ›

Categories

Wycieczki w Krakowie – z czego zdecydowanie warto skorzystać, by wyjazd był ładny

Urlop to czas, w którym można podjąć sporo ciekawych i zajmujących czynności – przykładowo spełniać się w swoich zainteresowaniach. Wraz z wakacjami rekomendowany jest ciekawy, aktywny odpoczynek przynoszący niesamowite doznania. Z tej przyczyny rewelacyjnym pomysłem jest rozważenie podróży do pewnych atrakcyjnych polskich miejscowości, między innymi Krakowa.

Read more ›

Categories

Baza noclegowa w lubianych polskich miastach

W Polsce jest wiele miejscowości, uznawanych za szczególnie atrakcyjne turystycznie. Popularność ta wynika z rozmaitych warunków. Mogą to być na przykład różnego rodzaju zabytki historyczne, których uroki przyciągają przyjezdnych. Bywają to również walory uzdrowiskowe, takie jak na przykład obecność wód termalnych czy mineralnych. W takim przypadku turyści odwiedzający dane miasto wybierają się tam na urlopy sanatoryjne.

Read more ›

Categories

Kraków – dawna stolica królów polskich – co trzeba zwiedzić w tym mieście?

Kraków, dawna stolica królów polskich, należy do najczęściej odwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w mało którym mieście znajduje się tak duża liczba atrakcji i zabytków. Do Krakowa przyjechać można na jeden dzień, i w tym czasie zobaczyć najważniejsze atrakcje. Jednak żeby szczegółowo poznać to piękne miasto, jego wszystkie zakamarki i największe zabytki to należy sobie zarezerwować co najmniej parę dni. I na pewno będą to dni niezwykłe intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.

Read more ›

Categories

Gdzie jest warto iść na zakupy w Krakowie?

Kraków to jedno z największych miast Polski, do którego cały czas przybywa ludność z całego kraju, spragniona nowych możliwości edukacyjnych, zawodowych czy towarzyskich. Nie należy się w związku z tym dziwić, że w mieście powstaje naprawdę spora liczba wszelkiego rodzaju sklepów, jakie chcą skorzystać z faktu, że w Krakowie mieszka tak duża liczba osób.

Read more ›

Categories