Categories

Archive

Kraków to niezwykłe, piękne miejsce

Wypad do Polski? Zdecydowana większość turystów z Francji, Hiszpanii, Australii bądź UK bez cienia wątpliwości myśli o właśnie Krakowie. Wiadomo: Kraków to takie miasto, które było urokliwe przed II wojną światową, a na całe szczęście nie zostało wyniszczone przez Niemców lub Rosjan. Takie miasta jak chociażby Wrocław miały o wiele mniej „szczęścia”. W takim razie napiszmy odrobinę o Krakowie, może ktoś do teraz nie odwiedził najludniejszego miasta południowej Polski, toteż nie bardzo poznał argumenty za tym by jak najszybciej udać się do niegdysiejszej stolicy tego kraju. Pytanie: czy przewodnik po Krakowie jest w naszym przypadku wymagany?

Read more ›

Categories
Tags

Kraków – dawna stolica królów polskich – co trzeba zwiedzić w tym mieście?

Kraków, będąc dawną stolicą królów polskich, należy do najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, bo w niewielu miastach jest tak ogromna liczba zabytków i atrakcji. Do tego miasta można przyjechać na jeden dzień, i w tym czasie zobaczyć kilka najważniejszych atrakcji. Jednak aby szczegółowo poznać to miasto, jego wszystkie zakamarki i największe zabytki to trzeba sobie zapewnić co najmniej kilka dni. I z pewnością będą to dni niezwykłe intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.

Read more ›

Categories

Ciekawe wycieczki śladem przeszłych pokoleń

W powiedzeniu, że cudze chwalimy, a swego nie znamy, jest sporo prawdy. Można to obserwować chociażby w naszej narodowej turystyce: znacznie chętniej wyjeżdżamy za granicę, by oglądać zabytkową architekturę, cieszyć się wspaniałymi górami lub poznawać tradycje wiążące się z grupami etnicznymi, jakie zachowały się do naszych czasów.

Read more ›

Categories

Kraków, fantastyczne miejsce na spędzenie długiego weekendu.

Kraków uchodzi za najbardziej atrakcyjne z miast w Polsce. Jego nieprzebrane zabytki i barwna historia sprawiają, że miasto jest niebywale atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej zwiedzanym polskim miastem, rocznie odwiedza go 7 do 8 mln turystów. Liczba jest imponująca, a miliony zwiedzających nie powinna się mylić. W takim razie co powinniśmy zobaczyć?

Read more ›

Categories