Categories

Archive

Gdzie jest warto iść na zakupy w Krakowie?

Kraków to jedno z największych miast Polski, do którego ciągle napływa ludność z całego kraju, spragniona kolejnych możliwości edukacyjnych, zawodowych czy towarzyskich. Nie można się więc dziwić, że w mieście powstaje dosyć ogromna liczba wszelkiego rodzaju sklepów, które chcą skorzystać z faktu, że w Krakowie żyje tak duża liczba osób.

Read more ›

Categories

Jak obecnie wybrać stosowny nocleg w Krakowie, żeby uprzyjemnić sobie pobyt w tym mieście?

Kraków to jedno z najstarszych miast świata. Dawna stolica Polski ciągle posiada wiele ciekawych zabytków, które koniecznie warto zwiedzić, ponieważ historia obeszła się z nim nieco łaskawiej niż z Warszawą, która została doszczętnie zbombardowana po zakończeniu Powstania Warszawskiego. Nie można się w związku z tym dziwić, że każdego roku do Krakowa przyjeżdża coraz większa ilość turystów, nie tylko z Polski, ale również z pozostałych krajów europejskich.

Read more ›

Categories

Kraków to niezwykłe, piękne miejsce

Wypad do Polski? Zdecydowana większość turystów z Francji, Hiszpanii, Australii bądź UK bez cienia wątpliwości myśli o właśnie Krakowie. Wiadomo: Kraków to takie miasto, które było urokliwe przed II wojną światową, a na całe szczęście nie zostało wyniszczone przez Niemców lub Rosjan. Takie miasta jak chociażby Wrocław miały o wiele mniej „szczęścia”. W takim razie napiszmy odrobinę o Krakowie, może ktoś do teraz nie odwiedził najludniejszego miasta południowej Polski, toteż nie bardzo poznał argumenty za tym by jak najszybciej udać się do niegdysiejszej stolicy tego kraju. Pytanie: czy przewodnik po Krakowie jest w naszym przypadku wymagany?

Read more ›

Categories
Tags

Kraków – dawna stolica królów polskich – co trzeba zwiedzić w tym mieście?

Kraków, będąc dawną stolicą królów polskich, należy do najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, bo w niewielu miastach jest tak ogromna liczba zabytków i atrakcji. Do tego miasta można przyjechać na jeden dzień, i w tym czasie zobaczyć kilka najważniejszych atrakcji. Jednak aby szczegółowo poznać to miasto, jego wszystkie zakamarki i największe zabytki to trzeba sobie zapewnić co najmniej kilka dni. I z pewnością będą to dni niezwykłe intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.

Read more ›

Categories