W jaki sposób najlepiej zająć nasze dziecko gdy za oknem deszcz i słota?

„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – słowa piosenki śpiewanej kiedyś przez Barbarę Krafftównę w kultowym kabarecie, słyszał bez wątpienia każdy z nas. Gdy deszcz i słota za oknem, a pogoda za oknem nie namawia do aktywności na świeżym powietrzu, warto zaaranżować pociechom atrakcyjną zabawę w domu.

dziecko

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Jesień zapewnia nam duże pole do popisu jeśli chodzi o kreatywność. Znalezione na spacerze żołędzie, kasztany czy inne „skarby”, w niedługą chwilę zamieniają się w jesienne ludki. Dużo radości dostarczy również maluchom jak i starszakom robienie własnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Dzięki metodzie scrapbookingu – bo o nim mowa – nasze albumy będą przypominały małe dzieła sztuki.

Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to też technika dekorowania – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub sentiell hurtownia niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć małe upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów oraz ozdoby na na wiele innych okazji. Cóż bardziej ucieszy ukochaną babcię niż samodzielnie zrobiony przez wnuka album ze zdjęciami? Najlepsze metody na nudę: konkursy plastyczne dla dzieci.

Organizując dzieciom jesienny czas wolny, powinniśmy zapewnić im rozrywkę z elementami edukacyjnymi. Wiedza podana w ciekawy sposób jest łatwiejsza do zapamiętania . Inspiracji dla dziecięcych zabaw przy komputerze można szukać w Internecie. Portale dla dzieci gwarantują co pewien czas sporo „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i refleks.

Żeby uzyskać świeże informacje na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj (https://www.e-plastyczny.pl/pedzle), a na pewno nie będziesz zawiedziony Sprawdź to!

Są rodzice, którzy narzekają, iż dzisiejsza młodzież spędza całe dnie na bezsensownym marnowaniu czasu przed ekranem monitora.

zabawki

Autor: Kana Natsuno
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak odpowiednia „dawka” czasu spędzonego z padem w dłoni, nie przynosi szkody. Na portalach dziecięcych znajdziemy gry pozwalające na rozwijanie wyobraźni, strategicznego myślenia czy umiejętności planowania. Dostosowane do małych podróżników, kierowców czy budowniczych. Na portalach dostępne są także zabawy edukacyjne utrwalające znajomość języka angielskiego. Nauka przez zabawę? Naturalnie!

Comments are closed.