W jaki sposób połączyć historię z fikcyjną akcją? Pograj w gry kosmiczne

Jaki jest sposób na połączenie historycznej, najlepiej średniowiecznej pasji z godzinami spędzanymi przed komputerem? Co internet może zaoferować fanom kosmosu? Twórcy gier starożytnych i kosmicznych walczą o każdego gracza.

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
I w historycznych, i kosmicznym grach interfejs oparty jest na analogicznych zasadach. W kosmicznych fabułach gracz odpowiada za zdobywanie przestrzeni wszechświata i przejęcie cennych surowców. Dysponuje on własnym „bolidem”, który ulega stałym modyfikacjom, jak np. w odmianie Dark Orbit. O ile wyszukamy w internecie gry kosmiczne (dowiedz się więcej) nastawione na zdobywanie przestrzeni, surowców, a dopiero potem walkę, to niektóre symulatory bazują wyłącznie na rywalizacji z wirtualnym wrogiem. Niczym w „Gwiezdnych wojnach” wcielamy się w postać kapitana statku kosmicznego, pana kosmosu, planetowego konkwistadora.

Czy szukasz na stronie (https://dominikkania.pl/oferta/) czegoś wyjątkowo ciekawego? Namawiamy w takim razie do nowego wpisu. Trzeba jedynie kliknąć w ten link.

Realizacja poszczególnych misji, takich jak wygranie wojen, odblokowanie technologii czy surowców to nie koniec – dalej możemy kolonizować całe galaktyki. Imperium kosmiczne zbudujemy ze statków kosmicznych na sporej liczbie symulatorów, tj.: Endless Space, Star Citizen, czy znanemu nawet kosmicznym laikom – Star Wars.

w co grac

Fani strategii historycznej mają swój kąt gier sieciowych, jak i tych na standardowego peceta. Koniecznie muszą sprawdzić się grając w klasykę, czyli Europa Universalis – jest to symulator oparty na prawdziwych momentach i procesach z historii. Gracz wybiera między państwami, którymi można rozpocząć grę na przestrzeni średniowiecza i nowożytności. Przez dziesiątki godzin rządzimy państwami jako władcy, dowódcy, zarządcy manufaktur, handlowcy i ekonomiści w jednym! Po prostu dyrygujemy państwem zgodnie z naszą wolą. Fani antyku, dla których akcje i gry średniowieczne nie są ciekawą alternatywą, postawią na starożytny kontekst gier. Sprawdzić się można choćby w grze Ikariam. Akcja tej gry online rozgrywa się na greckiej ziemi. Zarządzając ojczyzną filozofii odpowiadamy za rozwój ekonomiczny, podboje i wojny oraz handel. Od gracza zależy na który kierunek rozwoju – armię, infrastrukturę, zasoby – postawi w trakcie gry.Jedno jest pewne – to interesujący sposób na zabranie czasu fanom starożytności i gier online.

Comments are closed.