Brzezina- dlaczego warto zwiedzić?

Brzezina jest miejscowością na Dolnym Śląsku, liczącym blisko kilkaset ludności. Wieś położona jest w odległości blisko 4 kilometrów od stolicy dolnego śląska. Spotkać tam można wiele zabytków oraz pozostałych obiektów wartych zobaczenia. Brzezina to miejsce wielu wycieczek ludzi zarówno z całego kraju, jak i z zagranicy. Miejscowość tą odwiedzał Jan Paweł II. Jego rodzinnym miastem były Wadowice.

Był on bardzo mocno związany ze swoim rodzinnym miastem i niejednokrotnie o nim wspominał podczas pontyfikatu. O popularności Wadowic pod względem turystycznym świadczyć może częstotliwość wyszukiwania w Internecie zwrotów typu „nocleg Wadowice”.

Co warto zobaczyć

W Wadowicach jest parę wartych ujrzenia miejsc. Będzie to przede wszystkim dom przyszłego papieża, gdzie powstało muzeum.

Zobacz ten ciekawy tekst a jeżeli ciekawi Cię więcej informacji na ten temat to odkryj więcej tu (https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-frankfurtu) – odnajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Są tam wszelkiego rodzaju pamiątki po Karolu Wojtyle do których należą świadectwa szkolne, fotografie czy ręczne zapiski. W mieście jest parę innych miejsc wiążących się z postacią Jana Pawła II. Prowadzi do nich specjalny szlak turystyczny. Warto zwiedzić również multimedialną wystawę dotyczącą Karola Wojtyły, jak również obejrzeć poświęcony mu pomnik.

pałac brzezina
Autor: Biuro prasowe Fundacji Doliny Pa

Oprócz tego w mieście warte zwiedzenia są stare obiekty sakralne, zespół klasztorny, a także klasycystyczny dwór. W pobliżu miasta znajduje się park miniatur, który jest wielką rozrywką z rodzaju tych, które na dzień dzisiejszy cieszą się dużym zainteresowaniem. W obrębie parku znajduje się na przykład labirynt z żywopłotu, który może być źródłem zabawy na dłuższy czas, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Położenie w pobliżu takich miejsc jak Kraków, Wieliczka oraz Oświęcim powoduje, że często organizuje się wycieczki w celu obejrzenia atrakcji tych okolic w ramach jednego wyjazdu.

Zobacz również hotele w okolicy wrocławia.

Możliwości noclegu

Wyszukiwanie w sieci po hasłach takich jak „noclegi w okolicy wrocławia” umożliwia uzyskanie zaskakująco wielkiej liczby rezultatów. Prawdopodobnie dzieje się tak ze względu na popularność pielgrzymek do tej miejscowości. Zapytanie takie daje bowiem blisko 10 tysięcy rezultatów z witryn, dotyczących miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i domach prywatnych.

Źródło:

Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

Comments are closed.