buty do chodzenia po górach, dobry sklep turystyczny

Buty do wędrówki po górach są jednym z najistotniejszych i nierzadko najdroższych części ekwipunku, toteż ich kupno trzeba starannie przeanalizować.

image - wakacje

Autor: Praktyczny Przewodnik
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli będą niedopasowane, nazbyt ciepłe czy też zimne, to wycieczka straci na radości, a otarcia na stopach będą nieuniknione. Aktualnie na rynku są dziesiątki rodzajów butów ze względu na przeznaczenie – znacznie więcej zobaczysz na www.

Kupując buty do chodzenia po górach należy określić, w jakich górach będziemy ich używać. Czy będą to przeważnie niskie góry typu Beskidy, czy też znaczne jak Tatry, czy Alpy, czy będziemy użytkować je głównie w lecie, czy też szukamy butów uniwersalnych, na każdą pogodę i porę roku.

Wybierając się w mniejsze góry, z dominacją piaszczystego podłoża starczą niższe buty trekkingowe, nie zakrywające kostki. Posiadają one wszelkie cechy butów trekkingowych, dobrą podeszwę, szczelność, są wygodne, lecz nie chronią kostki. Do ich zdecydowanych wartości należy lekkość i przewiewność.

image - wakacje

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, że najlepsze buty do chodzenia w górach powinny chronić palce w czasie schodzenia, a także na wypadek uderzenia o kamień. W tym celu wykorzystywane są wzmocnienia w przedniej części buta, często w postaci gumowego otoka, nie jedynie z przodu, lecz i dookoła cholewki. Taki otok ochroni nie tylko palce, ale i cały brzeg stopy przed uderzeniami. Nie używa się go jednak w butach przeznaczonych do chodzenia wyłącznie latem.

Najlepszy sklep turystyczny oferuje obuwie ze skóry i tkaniny. W porównaniu ze skórzanymi są lżejsze, wygodniejsze, prędzej wysychają i są tańsze. W tych butach znacząca jest także membrana, która ochrania obuwie przed przemoczeniem.

Bardzo Ci się spodobał przedstawiony tekst? Jeśli tak, to sprawdź także przydatne teksty (https://www.hotelmikolajki.pl/spa/o-spa), które posiadają pokrewne dane na podnoszony wątek – jeśli chcesz, to zbadać kliknij tutaj!

Buty, które nie posiadają membrany, częstokroć oddychają porządniej, ale przemakają. Można je zabezpieczyć szczególnym preparatem. Na początku wystarczy impregnacja raz na sezon przy średnim użyciu, ale z czasem trzeba takie obuwie impregnować coraz częściej. Jednakowo jest z butami membranowymi. Należałoby je przed rozpoczęciem sezonu zabezpieczyć tak, aby polepszyć parametry wodoodporności.Podstawowymi surowcami, z jakiego są wykonywane buty jest skóra licowa, nubukowa, albo zamsz. Są one wytrzymałe na uszkodzenia, oddychają, są bezproblemowe w pielęgnowaniu, a po zaimpregnowaniu również wodoodporne – to oficjalnie najlepszy sklep turystyczny!.

Comments are closed.