Categories

Archive

Przed wczasami w górach zaopatrz się w odpowiedni sprzęt, który zapewni Ci wygodę i bezpieczeństwo! Postawą jest stosowny ubiór i obuwie

Jeśli tegoroczne ferie pragniesz spędzić w górach to już dziś powinieneś się wyekwipować w konieczny rynsztunek, ciuchy oraz gadżety, żeby wczasy nie okazały się udręką. Sporo ludzi lekceważy góry i olewa istotne sprawy, które zapewniają bezpieczeństwo. Jeśli nie chcemy narażać zdrowia i życia bliskich to już w tej chwili musimy przeczytać ten artykuł, dzięki jakiemu dowiemy się co jest potrzebne w trakcie każdej górskiej wędrówki.

Read more ›

Categories

Jak wybrać odpowiednie buty trekkingowe?

Buty trekkingowe znakomicie nadają się dla miłośników długich wycieczek pieszych, górskich lub wspinaczek. Obuwie to zapewnia odpowiednią przyczepność, jest wygodne oraz daje komfort chodzenia, ponadto jego szczegółowa budowa ochrania też przed urazami. Kupując buty trekkingowe damskie, powinniśmy podejść do tego roztropnie, bo błędnie dobrane obuwie zdoła narazić nas na odciski, bóle i nawet urazy stóp. W toku wyboru butów trekkingowych wskazane jest zwrócić uwagę na podeszwę.

Read more ›

Categories
Tags

Co kupić na wyprawę w góry?

Przygotowanie na wycieczkę górską jest bardzo znaczące – zmienna i kapryśna pogoda, nagłe spadki temperatury w górach są dość powszechne. Chociaż eskapada w góry to zdrowa forma spędzania wolnego czasu, to może się źle skończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to mus, mocne plecaki górskie i odzież to druga rzecz.

Read more ›

Uprawiasz sport? Przemyśl jak dobrać własciwe ochronę stóp

Ostatnimi laty na całym świecie, także w Polsce, króluje moda na zdrowe życie. Powiększyła się znacznie popularność kuchni roślinnej, ludzie zaczęli ciekawić się tym, jakie składniki odżywcze posiada ich jedzenie. Kolejnym ważnym aspektem nowego trendu jest to, że wszyscy znacznie chętniej decydują się sporty. Wspinaczka, jogging, cardio, piesze wycieczki. Te wszystkie dziedziny potrzebują właściwego obuwia. Jaki typ wybrać w którym przypadku? I gdzie powinniśmy sporządzać zakupy?

Read more ›

Categories

Wojaże z dzieckiem

Niektóre osoby uwielbiające wycieczki rezygnują z nich, bo rodzi się dziecko. Wiadomo, że jak się w jakieś miejsce człowiek z dzieciaczkiem wybiera, to trzeba zabrać bardzo dużo rzeczy, a to nie jest łatwe. Ale wystarczy zakupić odpowiedni sprzęt do podróżowania i będzie naprawdę prosto i przyjemnie. Musimy jedynie popatrzeć na turystyczne wózki dziecięce, to wybór naprawdę jest duży.
I co najistotniejsze te wózki naprawdę są przystosowane do tego, by przykładowo chodzić niektórymi szlakami przykładowo w górach jak też wybierać się na faktycznie dalekie trasy z dzieckiem nawet w okolicy, gdzie mieszkamy, na co dzień.

Read more ›

Categories