Czym odżywiać nasze koty?

Z pewnością każdy z nas miał za sobą ten moment, kiedy to ich dziecko wszem i wobec oświadcza, iż chce mieć w domu zwierzątko. Cóż wtedy robić? Czy stanowczo zabraniać maluchowi zwierzątka? To zależy od wielu rzeczy. Po pierwsze, warunków mieszkaniowych naszej rodziny.

Jeżeli gnieciemy się w ciasnym mieszkanku w bloku możemy nie myśleć o większych rasach, takich jak wilczur, czy dogi. Nie zapominajmy także, że za głośne zwierzę może dokuczał naszym sąsiadom, a przecież nie myślimy o tym, by z nimi zadzierać. Okazuje się, że idealnym zwierzakiem dla nas jest kotek.

Gdy już wprowadziliśmy do domu kociaka, spostrzegamy, że oto mamy w rodzinie nowego władcę. Kot jest wielkim indywidualistą i nic nie wydarzy się bez jego pozwolenia. Decyduje on nawet, kiedy można go pogłaskać. Wiecznie chodzi własnymi ścieżkami. Sam troszczy się o swoją higienę- w końcu, kociaki to wielkie czyścioszki.

Kot domowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli chcemy w jakiś sposób rozpieścić małego drapieżnika, możemy mu zapewnić właściwe pożywienie. Na rynku jest dostępnych wiele dobrych pokarmów, w zależności od wieku pupila oraz jego codziennej aktywności. Już mnóstwo ludzi się przekonało, że idealnie się sprawdza sucha karma dla kota. Wystarczy odwiedzić jakikolwiek internetowy sklep zoologiczny (np. a znajdziemy tam ogromny wybór pokarmu, jak na przykład: Purina karma dla kotów, karmy suche dla kotów taste of the wild, czy Pronature . Każda z nich posiada wiele składników odżywczych, niezbędnych do odpowiedniego rozwoju naszego pupila.

Nie powinniśmy bowiem raczyć zwierzaka okruchami z naszego obiadu, ponieważ nie wszystko, co jest właściwe dla nas, będzie podobne również dla kota. Stosując odpowiedni pokarm mamy pewność, że nasz pupil dostaje właśnie to, co jest mu rzeczywiście potrzebne. Dzięki temu nasz kociak ma mnóstwo siły i werwy, a jego futerko wspaniale lśni. Róbmy zakupy w sieci. W wielu internetowych sklepach jest wiele wspaniałych promocji cenowych, a towar zostanie dostarczony nam pod same mieszkanie.

Comments are closed.