Majorka, wspaniała wyspa słońca!

Większość z nas na dźwięk słowa “Majorka” przypomina sobie melodię wielkiego hitu zespołu Loft sprzed 20 lat. Jednakże, Majorka to nie tylko taniec i hulanki do późnych godzin nocnych w znanych klubach. Majorka to największych rozmiarów i zdecydowanie najczęściej odwiedzana przez turystów wyspa hiszpańska na Morzu Śródziemnym. Co robi na nas największe wrażenie? Z pewnością ponad 200 plaż, stare wiatraki „molinos”, oraz dużo innych atrakcji, które czekają na przyjezdnych ze wszystkich stron świata.

Majorka
Źródło: iiimillenium.pl
Majorka last minute to miejsce wprost stworzone dla amatorów wypoczynku z wodą w roli głównej, Po pierwsze, ze względu na niezwykle okazałe plaże: począwszy od szerokich i zatłoczonych piaszczystych, skończywszy na kameralnych i nieobleganych. Poza tym, bez wysiłku znajdziemy tu wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych, a także szkoły nurkowania, żeglarstwa czy windsurfingu. Z całą pewnością dorośli jak i dzieci zachwycą się oceanarium w stolicy Majorki.

Stolica Majorki, Palma de Mallorca – to jeden z największych ośrodków turystycznych w całej Europie. To typowo śródziemnomorskie miasto zasługuje na dokładne poznanie. Poza palmami oraz drogimi jachtami zobaczymy tu dużo zabytków.

Czy pragniesz, poznać następne materiały? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik oraz zobacz w artykule więcej porad. One niewątpliwie też Cię zainteresują!

Jest to miejsce, w którym można się zakochać, spędzając niepowtarzalne godziny.Na Majorce na odwiedzających czeka o różnym standardzie baza hotelowa. Począwszy od nieco kameralnych hoteli przeznaczonych dla turystów chcących jedynie zwiedzać, po luksusowe ośrodki hotelowe dla bardziej wymagających, liczących na dobrą obsługę i smakowite posiłki.

Wakacje na Majorce
Autor: Thierry Chervel
Źródło: http://www.flickr.com
Na Majorkę nie jesteśmy zmuszeni jechać miesiącach wakacyjnych. Dlatego powinniśmy rozważyć urlop po sezonie. Największą zaletą oferty last minute jest cena, która daje nam szansę zaoszczędzić fundusze. Umożliwia to odwiedzanie najdalszych zakątków świata wszystkim Polakom, których zwyczajnie nie stać na egzotyczne wycieczki, . Dodatkowo zachętą może być świadoość, że za podobną kwotę czeka na nich wyższy standard hotelu i w związku z tym relaksować się w hotelu o wyższym standardzie. Zdecydowanie warto rozpatrzyć taką opcję, zwłaszcza, że jesienna pogoda w Polsce wprawia niejedną osobę w nostalgię.

Comments are closed.