Wakeboarding – jeden z bardziej fascynujących dyscyplin wodnych

Wakeboarding to niezmiernie nietuzinkowy oraz niezwykle lubiany sport wodny, który polega na płynięciu na powierzchni wodnej na specjalnej desce, równocześnie trzymając się liny jaka jest przyczepiona do wyciągu czy do łodzi/motorówki. Wakeboard jest to dziedzina sportowa, która zaistniała z zespolenia trzech innych sportów, do których przynależą surfing, narty wodne oraz snowboarding.

wakeboard

Autor: Pedro EA
Źródło: http://www.flickr.com
Wakeboarding praktykowany jest zarówno w Polsce, jak także za granicą, dlatego jeżeli w swojej internetowej wyszukiwarce wprowadzisz chociażby „wakeboard chorwacja” to pewnie odnajdziesz mnóstwo intrygujących i wiarygodnych informacji na temat uprawiania tej właśnie dyscypliny sportowej. Jeśli chodzi o wakeboard w Polsce to do ogromnie popularnych miejsc, w jakich z reguły praktykowana jest owa dyscyplina należą takie miasta, jak na przykład Szczecin, Kraków, Wrocław bądź Bydgoszcz, jeśli chodzi o mniejsze miejscowości to wyciągi do wakeboardingu znajdują się również w Ślesinie opodal Konina, w Radoniach pod Warszawą czy w Kryspinie, który znajduje się koło od Krakowa. Nowinką jest to, iż najdłuższy na razie zjazd znajduje się w Szczecinku i wynosi aż 1100 metrów.

Ta fenomenalna i naturalnie nadzwyczaj emocjonująca dyscyplina sportowa wzbudza istotnie szerokie zainteresowanie, dlatego nieraz uruchamiane są nowe wyciągi do wakeboardingu. Na przykład w 2012 roku pozostał otworzony 160 metrowy zjazd, jaki znajduje się w okolicy Poznania.

Dużą sławą cieszy się także WakePark znajdujący się w Bydgoszczy, w którym w 2012 roku włączony pierwszy w tym województwie wyciąg do wakeboardingu.

Publikowany artykuł jest niesamowicie interesujący? Jeśli także tak uważasz, to kliknij na pomocny portal (https://raj-international.net/ekspertyza-przeciwpozarowa/), który posiada podobnie wartościowe informacje.

Oczywiście to tylko kilka przykładów wielu mnogich wyciągów wakeboardingowych, jakie powstają na terenie Polski. Także za granicą dziedzina ta żywiołowo się modyfikuje, pożądane byłoby również dodać, że sporą renomą cieszą się też wyjazdy wakeboardingowe, które odbywają się zarówno w Polsce jak i za granicą. Na takich wyjazdach wolno nie jedynie uprawiać wakeboarding i polepszać swoje umiejętności, lecz również poznawać interesujących nowych ludzi i nawiązywać interesujące przyjaźnie.

Comments are closed.