Jantar – tajemnica Bursztynowego Szlaku

Jantar to wieś letniskowa która leży w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa wsi nie bez powodu odnosi się do jednego z największych bałtyckich skarbów, bowiem leży ona na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego. Z tego również powodu, rokrocznie jest organizowany tu finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

Morze, Bałtyk
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Za czasów intensywnego ruchu na Szlaku Bursztynowym, Jantar był doskonale rozwiniętą i bogatą osadą z karczmami i noclegowniami dla podróżników. W czasach teraźniejszych wieś funkcjonuje, jako kurort turystyczny z szerokimi, piaszczystymi plażami. Są one schludne, bezpieczne i stosownie przyszykowane zarówno dla relaksującego, jak i aktywnego wypoczynku.

Bowiem Jantar słynie z bursztynu nie wyłącznie w Polsce, lecz i w całej Europie, to właśnie tutaj odbywa się finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Zawody te organizowane są na plażach polskiego wybrzeża od 1998 r. Dodatkową atrakcją konkursów są rozmaitego rodzaju gry, zabawy a także występy sław.

Nie czekaj dłużej – zweryfikuj propozycję (http://www.motoargo.pl/), którą dla naszych klientów przygotowaliśmy. Uwzględniliśmy wszelkie oczekiwania naszych konsumentów!

Entuzjaści bursztynów na sto procent będą chcieli zobaczyć Muzeum Bursztynnictwa, w którym nagromadzono unikatowe wyroby z bursztynu, ryciny, oryginalne mapy oraz stare zdjęcia. Można tutaj też zaznajomić się z historią miejscowości i dziejami połowu bursztynów. Ciekawych wrażeń i wiadomości może zapewnić także spotkanie z rybakiem, który przekaże ciekawe historie powiązane z morzem, a także wytłumaczy specyfikę swojej profesji. Można także zakupić od niego niedawno co złapane, morskie ryby.

Znaną jantarską atrakcją jest Wioska Indiańska – zobacz więcej, gdzie można ujrzeć oryginalne tipi, zwiedzić muzeum Indian, zapoznać się z ich obyczajami i pomysłami na rozrywkę. Warto też posłuchać opowieści o dziejach Indian oraz zaopatrzyć się w ręcznie wykonane pamiątki związane z indiańską kulturą.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie, która także Cię zaintryguje. Odnajdziesz tam m.in. informację o zajmującej Cię tu kwestii.

Jantar leży na szlaku wąskotorowej Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Kolejka turystyczna kursuje tutaj na trasie Nowy Dwór Gdański – Stegna Gdańska oraz Sztutowo – Mikoszewo Ujście Wisły. Warto skorzystać, zatem z przejażdżki zapewniającej multum ciekawych wrażeń. Podczas pobytu w Jantarze zapewne atrakcyjna będzie także wizyta w Mini Zoo gdzie przebywają strusie, kury, króliki, kozy, osły, świnie oraz inne zwierzęta domowe, a także w gospodarstwie edukacyjnym Pasieka „U Strusi”, gdzie znajduje się interesująca wystawa i filmy poświęcone strusiom i pszczołom i szklany ul obserwacyjny z żywymi owadami. Można tu również nabyć miód z miejscowej pasieki. Sławą cieszą się również tutejsze ośrodki jazdy konnej: Grupa Buffalo Bill i Farma Jantar.

Z uwagi na dobry mikroklimat i możliwość użytkowania tutejszych źródeł solankowych, Jantar ma możliwość stać się w nie dalekiej przyszłości ośrodkiem rehabilitacyjno – leczniczym.

***Całkowitą propozycję na wakacje dwa tysiące czternaście w Jantarze można odszukać w serwisie bądź klikając na poniższe linki:- Jantar hotele- noclegi Jantar- urlop 2014

Comments are closed.