Osprzęt na wędrówkę górską lub rowerową

Nadchodzą dużymi krokami mniej chłodne miesiące, w czasie których, długo przed startem wakacji, wielu ludzi wybiera się na piesze i rowerowe podróże. Stanowi to dość korzystne z pewnych względów rozwiązanie – zagwarantowanie sobie wypoczynku, zanim na szlakach górskich, polach namiotowych i w noclegowniach pojawi się sto tysięcy urlopowiczów – ale wymaga siły charakteru i fizycznej sprawności, a na pewno dobrego stanu zdrowia.

Ognisko

Autor: jeffedoe
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jeffedoe/1858612267/sizes/o/

Pierwszą i najważniejszą kwestią, o jaką trzeba zadbać, jest sprzęt, przy jakiego użyciu zamierzamy się przemieszczać z punktu do punktu. O rowerach można pisać całe tomy – w paru słowach jednak można powiedzieć, że dowolny sprzęt do wędrówek musi posiadać dobrze naoliwione łożyska, wycentrowane koła i nowe opony. Pozostałą resztę wiadomości da się przeczytać w setkach podręczników, jakie opisują wszystkie detale. Co do obuwia – najlepiej, jeśli służą już nie pierwszy rok, a jeśli to chrzest bojowy nowego obuwia, rozsądnie rozruszać je nieco przed wyruszeniem w długą podróż. Jest to niezbędne, żeby uniknąć poważnych otarć, jakie każde świeżo zakupione obuwie w zasadzie gwarantuje, niezależnie od ceny. Co do ceny natomiast – nierozsądnie jest skąpić na butach, im lepsza cholewka, im wygodniejsze wyłożenie w środku, im solidniejsza, najlepiej vibramowa podeszwa, tym korzystniej się sprawdzą w trasie. Więcej na temat: polecana zamberlan.

Tym, którzy cenią sobie odrobinę wygodnictwa w czasie podróży i nie całkiem są w stanie zaufać własnemu zdrowiu, z pewnością przyda się trochę wyposażenia kuchennego.

Nie czekaj! Jeśli spodobał Ci się nasz opis, to czytaj tu (https://kasprowicza13.pl/ferie-zimowe-szklarska-poreba) następne treści na ten temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Szczególnie w trakcie chłodniejszej nocy albo mokrego dnia na trasie rewelacyjnie sprawdzi się kuchnia turystyczna, niezastąpiona w momencie, gdy należy przyrządzić samodzielnie jakiś gorący posiłek. Do kompletu z pewnością nadadzą się sztućce turystyczne, których różne rodzaje da się odszukać nie tylko w salonach z wyposażeniem turystycznym, lecz również w sklepach z militariami. sztućce turystyczne to kompaktowe, złączone ze sobą łyżka, nóż i widelec. Zobacz: .

Komplet sprzętu, rzecz jasna, musi zmieścić się do plecaka bądź sakw rowerowych, chyba że mamy to szczęście i wyruszamy z przyczepką rowerową. Trzeba zachować rozsądny konsensus pomiędzy wygodą, obciążeniem bagażami i oczekiwaniami wobec takiej wyprawy. A jeśli z początku stwarza to kłopot, najlepiej spytać o pomoc i kompanię w wyprawie kogoś doświadczonego.

Comments are closed.