Categories

Archive

Jakie rzeczy możemy zobaczyć w Nowym Targu oraz w których miejscach warto się zatrzymać?

Nowy Targ jest największym i równolegle najstarszym miastem regionu. Stolica Podhala to miasto wyjątkowe zwłaszcza ze względu na swoje poetyczne położenie u zbiegu Białego i Czarnego Dunajca. Od okolicy północnej owija je zielony masyw Gorców, a od południa rozpościera się zachwycająca panorama na pełny łańcuch Tatr. Przy trafnej widoczności z wyżej położonych punktów miasta dostrzegalna jest swoista figura Babiej Góry.

Read more ›

Categories

Odkryj urok polskich miasteczek

Ząbkowice Śląskie, Dolny Śląsk
Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
O niezapomnianym urlopie rozmyślamy przez cały rok. Więc należy nam się zasłużony odpoczynek. A sezon urlopowy już niedługo. Oferty agencji turystycznych pełne są zapierających dech w piersiach zdjęć zagranicznych ośrodków wypoczynkowych. Zanim znowu zdecydujemy się na wypoczynek za granicą, pomyślmy o własnym kraju. Może nie ma potrzeby wyjeżdżać aż tak daleko, by zasłużenie odpocząć?

Read more ›

Categories

Luksusowe wakacje w nieznane kraje. Jak odnaleźć profesjonalne biuro podróży, które zagwarantuje nam satysfakcjonującą, luksusową podróż?

Wspomnienia z wakacji mogą być niesamowite, a spędzenie ich w ładnym miejscu może sprawić, iż po powrocie będziemy mieli wspaniały humor oraz mnóstwo energii do życia. Udany urlop to nie tylko radość z poznawania nowych miejsc, ale też komfortowe warunki w miejscu naszego pobytu. Niektórzy z nas lubią samotne podróże lub wędrówki survivalowe, dzięki którym możemy przekonać się czym jest dzika natura.

Read more ›

Categories

Sprzęt do specjalnych zastosowań

Kto dzisiaj ma w domu maczety? Jeśli pomyślisz o jakimś przestępcy (niedawno w stolicy Małopolski było wiele bójek z zastosowaniem tej broni), jesteś w błędzie. Maczety są niezbędne w wielu dziedzinach. Ich najpopularniejszym przeznaczeniem są rozmaite prace w ogródku. Maczety są nieodzowne, kiedy trzeba wyplenić wysokie rośliny, których nie można usunąć za pomocą gołych rąk. Maczety mogą być także przydatne w czasie wędrówki po nietkniętych ludzką rękach lasach, w których trzeba sobie torować drogę kawałem ostrego żelastwa.

Read more ›

Categories

Osprzęt na wędrówkę górską lub rowerową

Nadchodzą wielkimi krokami mniej chłodne miesiące, w czasie których, jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, mnóstwo ludzi wybiera się na piesze i rowerowe wędrówki. Jest to bardzo ciekawe z pewnych względów rozwiązanie – zagwarantowanie sobie wypoczynku, zanim na szlakach górskich, biwakach i w noclegowniach pojawi się armia turystów – ale potrzeba do tego siły charakteru i fizycznej kondycji, a na pewno solidnego stanu zdrowia. Read more ›

Categories