Gdzie na wczasy? – ten artykuł pomoże Ci wybrać odpowiednią ofertę

Aruba to mała, jedna z wysp archipelagu Małych Antyli. Turystów przyciągają tutaj przede wszystkim prześliczne piaszczyste wybrzeża, krystalicznie czysta woda jak też idylliczna atmosfera służąca odpoczynkowi. Wysepka ta nierzadko określana jest mianem “One Happy Island”. Nocą Aruba oferuje różne atrakcje: przedstawienia, dyskoteki, kawiarnie, jednak bardzo modne są kasyna.

Zdobywcy informacji odnajdą w tym miejscu historyczne kopalnie złota, efektowne formacje skalne, rezerwaty ptaszków jak też wiele innych, interesujących miejsc. Wskazane jest również zobaczyć holenderską zabudowę z okresów kolonialnych. Można w tym miejscu uprawiać przeróżne sporty, takie jak żeglowanie, łowienie ryb na otwartym morzu, safari.

egzotyczna plaża

Autor: MatthiasHaas67
Źródło: http://www.flickr.com/

Wyspa należąca do Małych Antyli, położona u brzegów Wenezueli, jest autonomicznym terytorium należącym do Holandii. Panuje w tym miejscu klimat podrównikowy, średnia temperatura to 28˚C i nie ma tu zagrożeń huraganami. Opady na wysepce nie są gwałtowne. Aruba to wyspa wulkaniczna.https://cik-wisniewski.pl/ (adres tej strony)Największy szczyt Monut Jamanota ma 188m nad poziomem morza.
Najczęściej uprawiany na Arubie jest aloes. Wyspa jest dość sucha jak też jałowa, pełno jest skał i jaskiń.

Początkowo wyspę zasiedlało plemię Arawaków. Potem, pod koniec XV stulecia odnaleziona została przez Hiszpanów, a później przechwyciła ją holenderska Kampania Zachodnioindyjska. Na wysepce władzę pełni gubernator wyłoniony przez króla. Język papiamento, którym posługuje się na wyspach ABC jest to mieszanka hiszpańskiego, francuskiego i języka Arawaków. Język tenże wykreował się dzięki bogatej mieszance kulturowej na wysepkach.

Kostaryka to obszar wulkanów, deszczowych lasów i rwących rzek.

Osobliwy świat fauny i flory.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących wątków na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą wiadomość – kliknij kamienny kominek w podany link i ciesz się czytaniem.

Kraj dżungli, gór, dwóch prześlicznych oceanicznych wybrzeży oraz beztroskich latynosów. Kiedy szukasz silnych wrażeń, znajdziesz w tej okolicy coś dla siebie. Trekking, zjazdy na linkach w koronach tropikalnych drzew bądź rafting. Jeżeli wolisz, możesz odwiedzić księżycowe krajobrazy dookoła wulkanu Irazu, przemierzać deszczowe lasy, nurkować bądź zapuścić się w sam środek sawanny i odwiedzić żyrafy, zebry a także wielbłądy. Dzika przyroda to najogromniejszy atut Kostaryki. Większość państwa to góry oraz lasy równikowe, do tego kilka niedużych miast i stolica San Jose.

Nie zwlekaj, już dzisiaj by wyruszyć z Wrocławia wpisz w przeglądarkę: Aruba wakacje bądź Kostaryka wczasy.

Comments are closed.