Gry planszowe mają niespotykaną magię, w związku z tym, jeszcze „nie wymarły” jak dinozaury

Zabawa to jedna z najfajniejszych form aktywności człowieka w każdym wieku. Czasem można użyć do niej przedmiotów, a czasem wystarcza wyłącznie wyobraźnia. Zabawa dzieci może przybierać różne formy: swobodnej aktywności, odgrywania epizodów, śpiewania, tańca, rysowania, muzykowania. Dzieciaki mogą też umilać sobie czas układając puzzle, bawiąc się lalkami, budując z klocków czy też grając przy udziale gier karcianych.

Gra karciana Place w pralce

Autor: Rebel
Źródło: http://www.planszoweczka.pl
Planszówki , przeżywają niezwykły renesans na całym świecie. To zjawisko w dobie komputerów i ciekawych wizualnie gier komputerowych. Dzisiejsze rozgrywki to nie tylko chińczyk, warcaby, „Monopol” czy „Scrabble”. Współczesna propozycja rozgrywki z użyciem kart sklep, jest ogromna – od szybkich, lekkich rozgrywek imprezowych na 5-10 min, do wielogodzinnych ofert powyżej 1,5 godz.

Gry planszowe i karciane, przeznaczone są dla tych którzy: uwielbiają pogłówkować, stworzyć swoje królestwo oraz przeżyć przygodę w nierealnym świecie, odtworzyć z dawnych czasów zdarzenia, walczyć z morskimi rozbójnikami na morzu i wiele innych. Jedną z podstawowych zalet gier planszowych jest możliwość wspólnej zabawy – minimum w 2 osoby, jak i w większej grupie – z rodzicami, z dziadkami, z rówieśnikami w świetlicy itp. Jeśli gra jest adekwatnie dopasowana do osób zainteresowanych zabawą, to zapewnia wiele emocji: ekscytacji, adrenaliny towarzyszącej konkurencji, radości, gdy się wygrywa, bądź smutku czy złości po przegranej.

Może zainteresują Cię także pokrewne wątki (http://www.e-hunter.pl/legowisko-dla-psa) na opisywany temat? Jeśli tak, to zobacz je i uzyskaj świeże dane na to zagadnienie.

Nawet przykre uczucia nie są takie złe, a ich obecność w czasie rozgrywki jest doskonałą okazją aby się z nimi oswoić.

W weekend czasem rodzicom brakuje pomysłu , co można robić razem z dzieciakami, aby i one były zainteresowane i dorośli się nie nudzili. Granie w gry planszowe to rozwiązanie na wspólne przebywanie w gronie rodzinnym – ciekawa i wychowawcza opcja dla Internetu i telewizji. Gdy towarzyszą mu emocje i zapał, to taki czas sprzyja budowaniu więzi. Mimo to podstawowym postulatem jest to, żeby dorosły był naprawdę zaabsorbowany grą, a nie np. spoglądał w telewizor lub wysyłał sms-y . Takie zaangażowanie przychodzi łatwo gdy gra jest absorbująca i ciekawa zarówno dla dziecka jak i dla dorosłego. Jedna z wielu definicji miłości mówi, że miłość uzewnętrznia się poprzez czas i uwagę ofiarowaną innej osobie.

Comments are closed.