Jak bardzo istotny jest cel w życiu. Czasem to jedynie dla niego jeszcze mocniej działamy

Idealnie jest mieć w życiu cel, żyć dla kogoś, cieszyć się małymi sprawami i dążyć do rozkwitu swojego charakteru Też masz takie poczucie czy jest Ci to obce? Jeśli to czujesz, cenisz na pewno ten wspaniały stan. Jeśli tego nie doświadczasz to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął żyć w ten sposób. Co jest potrzebne? Tak naprawdę jednocześnie mało i dużo, bo jak zmierzyć i zważyć wiarę w siebie? To niemożliwe do wykonania. Warto jednak trudzić się, aby to odnaleźć u siebie.

własnoręcznie robione kolczyki

Autor: Strangell
Źródło: http://www.flickr.com
No tak, ktoś zada pytanie, ale jak to zrobić? Brak nam testów, a jak nawet są, to na pewno są mało miarodajne. Pojęcie „wiary w siebie” jest bardzo abstrakcyjne, a jak to bywa z wiarą – nie powinniśmy odbierać jej na poziomie logicznym, lecz duchowym. W tym przypadku należy wspomnieć o intuicji. Jak to jest, ze niektórzy wyczuwają jej siłę i mogą korzystać z niej, a drudzy nie umieją tego? To właśnie najbardziej interesująca kwestia tego wywodu. Myślę, że za takimi pojęciami, za tą problematyką kryją się pewne reguły, które rządzą każdym życiem.

Przede wszystkim, to jak jesteśmy zdolni zaplanować własne życie. Są bowiem pewni ludzie, którzy posiadają jakieś wspaniałe zainteresowanie, które trzyma ich przy życiu, co więcej sprawia, że żyjemy ciekawiej, jeszcze bardziej bogato. Taka osoba ma priorytet, do którego dąży, pewne określone punkty, niczym miasta na mapie, do których warto pojechać.

Jeśli poszukujesz innych informacji na prezentowany temat, to także rzuć okiem na tła do grobu pańskiego pokrewne portale, które podnoszą tę problematykę.

Z hobby jest przecież tak, że stawia przed nami różne zadania, które można osiągać kolejno, możemyrobić to we własnym czasie, odpowiednim dla nas. Nie pracujemy pod presją, no chyba, ze sami sobie taką narzucimy, robimy to dla siebie, jak na przykład zbieranie kolejek, jak tu – kolejki i akcesoria.

Hobby często nie daje nam pieniędzy, a mimo to jest niezbędne, aby życie było znacznie bardziej interesujące. Przykładowo hodowanie ryb (to się przydaje: odpowiednie chemia akwariowa). To właśnie ten czynnik bezgotówkowy ma wielkie znaczenie dla prawdziwego rozwoju naszego hobby. Chociaż do uprawiania hobby są niezbędne pieniądze, to jednak za żadne pieniądze nikt nie sprzedałby swojego hobby. To coś więcej aniżeli pieniądze i inne sprawy w życiu. To jest stan umysłu, który z całym natężeniem powinniśmy wspierać i czuć, że to co robimy jest dla nas bardzo ważne.

Comments are closed.