Urlop we Włoszech lub w Hiszpanii – aktywny wypoczynek

Urlop wakacyjny lub też obejmujący każdą inną część roku dobrze jest spędzić za granicą. Nie ma jednak potrzeby , by udawać się daleko. Istnieją bowiem możliwości atrakcyjnego wypoczynku w krajach europejskich, i to wypoczynku zróżnicowanego, dopasowanego do indywidualnych upodobań. Jedni wybierają aktywne metody spędzania czasu wolnego; dla tych osób odpowiednie będą narty we Włoszech.

Inni preferują raczej bierne spędzanie czasu wolnego. W przypadku tych drugich właściwą propozycją mogą być ciepłe plaże i kąpiele w morzu. Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na kontynencie pod względem urlopu jest śródziemnomorski archipelag wysp Balearów. Oferty typu „last minute Majorka” cieszą się wielkim zainteresowaniem, tak samo jak oferty urlopu na pozostałych wyspach. Zarówno Włochy, jak i Hiszpania (zobacz: costa del sol) to państwa oferujące szerokie możliwości w temacie wypoczynku. To, co zachęca gości z Polski to nierzadko cieplejszy klimat. Sprawdź propozycję wakacji w Hiszpanii – link.

Dla narciarzy

narty

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

Miłośnicy dyscyplin zimowych nie muszą jeździć na zatłoczone polskie stoki, by móc cieszyć się wypoczynkiem. W Polsce nierzadko zdarza się, że stoki nie są dostatecznie naśnieżone i panują niekorzystne warunki do zjeżdżania. Z drugiej strony dla osób, które dopiero zaczynają jazdę na nartach, niepotrzebne są wielkie trasy za granicą. Wystarczy niewielki stok na uboczu, o mniejszym nachyleniu, na którym można ćwiczyć spokojnie swoje umiejętności. Pod hasłem „narty Włochy” znaleźć można w większości przypadków oferty dla pewnie czujących się narciarzy, którzy mają już kilkuletnią wprawę. Wypoczynek w zagranicznych kurortach nierzadko niestety wiąże się z wysokimi cenami. Nie zawsze przyjezdnych z Polski stać na oferty w rodzaju „narty w Trentino”. Z drugiej strony rozwiązania takie mogą być bardzo korzystne, gdyż można napotkać korzystną promocję – więcej tutaj.

Dla lubiących zwiedzać

Barcelona, Hiszpania

Autor: Bogdan Seredyak
Źródło: http://www.flickr.com

Hiszpania i Włochy to nie tylko ciepłe i nastrojowe wybrzeża. Są to także kraje o wielkim dorobku w zakresie kultury. Każdy z nich posiada ciekawą historię, której ślady odnajduje się w licznych obiektach zabytkowych. „apartamenty Hiszpania” to hasło, które pozwoli na zorientowanie się w ofertach dotyczących apartamentów, zarówno do wynajęcia, jak i do kupienia. Natomiast dla osób, które wybiorą się do Barcelony, by tam oglądać piękne widoki i piękno architektury, skierowane będą raczej oferty typu „noclegi Barcelona”. Oferty tego typu będą urozmaicone, tak samo jak ceny, gdyż dotyczą różnych rodzajów miejsc noclegowych.

Comments are closed.