Categories

Archive

Pasje i zainteresowania – jaka może być ich rola w naszym codziennym życiu.

Są osoby, które mogą przeżyć całe swoje życie i nie posiadać żadnych pasji i zainteresowań. Rzecz jasna da się tak spędzać wolny czas, rozdzielając go między pracę, obowiązki domowe i odpoczynek przy komputerze albo telewizorze. Lecz w rzeczywistości takie życie w pewnym momencie sprowadza się do codziennego egzystowania, a osoby żyjące w ten sposób chyba nie można nazwać szczęśliwymi.

Read more ›

Categories

Jak zająć kreatywnie wolny czas?

Na pewno należy w jakiś sposób zająć swój czas. Bo w końcu coś powinniśmy robić ciekawego we własnym życiu. Uważam, że strzałem w dziesiątkę są na ten przykład militaria. Od razu się przyznam, iż jestem bardzo dużym sympatykiem militariów – choć nigdy nie byłem w wojsku, to uważam, że byłbym rewelacyjnym żołnierzem. Cóż, jednak to tylko marzenia, które raczej nigdy się nie spełnią…

Read more ›

Categories

Czy nasze pasje są ciekawe?

Każdy z nas z pewnością posiada pewną pasję w swoim życiu. Jak się okazuje, wielokrotnie nasze hobby pomagają nam znaleźć sens życia, wobec tego niejednokrotne niezmiernie dużo zależy od tego, jak wiele czasu na nie poświęcimy. W tym miejscu należałoby również dodać, że przedmiotem naszych pasji bywają bardzo różnorodne tematy.

Read more ›

Categories

Zajmujące zainteresowania – jak je odnaleźć?

Zainteresowania pozytywnie wpływają na człowieka. Kształtują jego indywidualność, pozwalają lepiej poznać samego siebie. Czas poświęcony na rozszerzanie osobistych zamiłowań procentuje. Ten czas umożliwia rozkwit wewnętrzny i intelektualny. Brak czasu jest wyłącznie wybiegiem. Największym absorbentem czasu jest zwłaszcza telewizor. Nie zdążysz się obejrzeć jak minie kilka godzin, jakie ani nie ubogaciły, ani nie zrelaksowały. Całego bytu nie wolno spędzić przed pudłem. Po pracy musisz odnaleźć przynajmniej godzinę dla osobistej pasji.

Read more ›

Categories

Jak wykorzystać czas po pracy?

Czas wolny od pracy powinien przez każdego być wykorzystany rozsądnie, zwłaszcza że wielu ludzi wcale dużo go nie ma. Jednak bardzo różnie z tym jest, wielu ludzi nie bardzo chce lub umie znaleźć sobie jakieś rozwijające, interesujące hobby. Albo spędzają oni czas przez ekranem telewizora, oglądając serial za serialem, lub będą siadać do laptopa, smartfona czy tabletu i rozpoczynają granie. I niestety takich ludzi jest coraz więcej, a zwłaszcza po młodzieży widać, że absolutnie nie posiada ona żadnego hobby.

Read more ›

Categories