Polskie góry idealne w lecie i w zimie

Góry zimą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Góry w odróżnieniu od innych miejsc w Polsce mogą oferować ciekawe atrakcje dla turystów niemal przez cały rok. Zimową porą są to oczywiście narty i okazja spędzenia Świąt Bożego Narodzenia lub sylwestra. Kuligi z pochodniami czy ogniska z góralską kapelą to niezapomniane przeżycia dla turystów. Wiosna, mimo końca sezonu narciarskiego, to z kolei dogodny czas na Wielkanoc wielkanoc szklarska poręba w gronie rodziny, którą można spędzić, podziwiając jeszcze żywe tradycje regionu. Latem góry to idealne miejsce na masową turystykę trekkingową, rajdy i zdobywanie szczytów, ale także na atrakcje, które oferują kurorty.

Duża liczba basenów, spa i aquaparków, jlub (zobacz http://sweet-home.pl/)a konno lub bryczkami, wypożyczalnie rowerów, spływy kajakowe lub tratwą – to tylko niektóre atrakcje dla amatorów aktywnego wypoczynku. Wytrawni turyści i miłośnicy gór z powodu zbyt dużych tłumów turystów celowo wybierają termin wyjazdu w góry jesienią – to wtedy można liczyć na mniej tłumów na trasach, ostre górskie powietrze, ciszę i spokój oraz możliwość podziwiania górskiej jesieni, która ozdabia tysiącami barw drzewa na zboczach, co daje niezapomniany widok.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com

Górskie kurorty żyją z turystyki, oferują więc witryny internetowe, na których łatwo wyszukamy interesującą nas lokalizację oraz typ kwatery: mogą to być hotele lub spa, pensjonaty lub pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, campingi bądź pola namiotowe. Musimy tylko wpisać w gogle frazy: noclegi w bukowinie tatrzańskiej, jeśli zamierzamy zatrzymać się w pobliżu Zakopanego, a jednocześnie uniknąć tłumów, lub Polanica Zdrój noclegi, gdy wolimy wypoczywać w Sudetach. Serwis Google podpowie nam, jak dojechać na miejsce i jakie atrakcje znajdują się nieopodal interesującej nas lokalizacji.

Pamiętajmy, że jeśli planujemy wyjechać na urlop w góry w szczycie sezonu, powinniśmy zarezerwować miejsca dużym wyprzedzeniem, częstokroć noclegi w atrakcyjnych miejscach podczas dni wolnych, świąt czy urlopu w sierpniu trzeba zabukować nawet sześć miesięcy wcześniej.

Comments are closed.