Pomysł na zabicie nudy bywa czasami banalnie prosty

Nuda może dopaść każdego, niezależnie od wieku i płci. Co jest najlepszym antidotum na nudę? Każdy ma swój sposób, lecz wielu ludziom pomaga jakaś rozrywka.

Niektórzy gustują w dość niezdrowych „zabijaczach” nudy (alkohol, używki), inni rozglądają się za pasją, zaczynają szukać nowych zainteresowań, żeby tylko wyrzucić znudzenie jak najdalej od siebie.

Jeżdżący na koniach

Autor: Anita Ritenour
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu zaczyna podróżować, jak najbardziej nie są to wyprawy kilkudniowe czy na koniec świata, bo życie na to nie pozwala (no chyba, że rzucamy wszystko i zmieniamy życie), ale wyjazdy weekendowe. Warto bowiem zwiedzać nowe rzeczy, umożliwia nam to bowiem, z jednej strony, rzut oka na swoje życie z innej perspektywy, z drugiej, poszukania inspiracji, zorientowania się, że świat jest bardziej interesujący, niż w nudnym nastroju. Przy okazji podczas wypraw na weekend, w niektórych porach roku można odkryć w sobie nowe pasje i zainteresowania. Kupujemy poradnik o grzybach i sprawdzamy, jaki dobry, jaki zły, który warto zbierać, a którego należy obejść szerokim łukiem.

Pojawiają się też inne zainteresowania. Dostrzegamy różne zwierzęta, kupujemy na przykład poradnik o koniach, interesujemy się ich hodowlą, życiem, rozmnażaniem, spostrzegamy, jak

Królik

Autor: Ryan Hodnett
Źródło: http://www.flickr.com

inteligentne to zwierzęta, jak wartościowe i mądre (więcej o poradnikach na temat grzybów i koniach tutaj: poradniki o grzybach). Przez przypadek będąc na wsi spotykamy starszego pana, który zaczyna zachwalać hodowlę królików.

Podobają Ci się notki opublikowane w tym tekście? W takim razie czytaj raport, który umieściliśmy na nowej stronie. W nim wyczytasz sporo detali.

I już pojawia się błysk w oku i myśl w głowie, czemu nie kupić poradnika o królikach i poznać się na tych sympatycznych, strachliwych zwierzątkach, może zmiana życia, może taka hodowla?

Na końcu zaś zmęczeni wracamy do siebie i zaraz od progu wita się z nami, ocierając się o nogę nasz kot. Wcześniej nie traktowaliśmy go poważnie, nie zajmował nas jego świat, lecz teraz z biblioteczki bierzesz wydawnictwo poświęcone kotom, którą kiedyś kupiłeś, lecz nigdy nie zaglądałeś do niej, i czytasz teraz ten poradnik o kotach, o ich hodowli, o ich charakterze, zwyczajach, oraz niezwykłych zachowaniach. Lektura pochłania cię na długie godziny, a ty sam się dziwisz, jak blisko Ciebie są te ciekawe zwierzątka, jak mogłeś się tak nudzić. O poradnikach na temat kotów i królików przeczytasz także tu: królik, hodowla (igloo dla cieląt) i poradniki.

Comments are closed.