Wyjeżdżasz w góry z maluszkiem? Spakuj odpowiednie rzeczy, aby niczego nie brakło podczas podróży

Każdy wyjazd z małą pociechą jest powiązany z obawą czy sobie poradzimy. Przede wszystkim obawiają się młodzi rodzice, dla których każde doświadczenie jest nowe, gdyż to dopiero ich pierwsze dziecko oraz w zasadzie niewiele jeszcze wiedzą.

Bez obaw – nawet z najmłodszym maluszkiem możemy jechać, także w góry, zasadnicze to odpowiednio się przygotować.

wspinaczka skalna

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

O ile wyjeżdżając sam na sam z partnerem wystarczyło, że odwiedziliście sklep rock pillars i kupiliście wygodne obuwie do wspinaczek (Woda Góry Las), o tyle teraz przygotowań będzie więcej. Jednakże nie przerażaj się, nie będzie tak źle, musisz wyłącznie zdawać sobie sprawę, co ze sobą zabrać. Na pierwszym miejscu znajdują się dziecięce wózki turystyczne, jakie są zdecydowanie wytrzymalsze niż zwyczajne wózki do miasta. Mają także większe, gumowe opony, jakie pozwalają jeździć nim nawet po kamieniach – . Maluszek będzie smacznie spać, a ty będziesz przemierzać następne krajobrazowe trasy, ciesząc się rześkim powietrzem oraz cudownym klimatem gór.

Ciekawi Cię jedynie sprawdzona informacja spod linku? Jeśli tak, to zapraszamy do odwiedzenia naszej witryny, gdzie za każdym razem wyszukasz pewne fakty.

Poza wózkiem przyda się również turystyczne łóżeczko, w jakim twój bobas będzie spać. Zwyczajne łóżko nie jest odpowiednie dla takiego malucha, a nie wszystkie hotele posiadają łóżeczka dla najmłodszych. Takie łóżeczko turystyczne nie jest kosztowne oraz jest niezwykle lekkie, toteż nie będzie dużym obciążeniem twojego bagażu, ale co prawda będziesz mógł je zabrać jedynie wówczas, gdy podejmiesz decyzję o podróży własnym samochodem. Zresztą jeżdżenie autobusami lub pociągami z maluchami jest za męczące, zatem nie powinieneś nawet mieć tej opcji na względzie.

Nie zapominaj również o ciepłych ubrankach oraz nieprzemakalnej kurtce, gdyż w górach aura częstokrotnie się zmienia. Musisz wziąć także czapeczkę i szalik, maluszek nie może marznąć, a nawet latem przytrafiają się niższe temperatury. Niezbędne są także butelki, smoczki i ulubione zabawki twej pociechy oraz zapas pieluch czy używane na co dzień kosmetyki. Wakacje w górach z maluszkiem będą przepięknym przeżyciem. Już dziś zacznijcie planować urlop, a z pewnością wrócicie szczęśliwi i każdego roku będziecie z tęsknotą oczekiwać na kolejny wyjazd, ponieważ nie ma to jak wspólny, rodzinny czas.

Comments are closed.