Atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej

Znajdująca się na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to znakomite miejsce do podziwiania uroku Tatr – nic, toteż dziwnego, że co roku coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wczasy a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najbardziej znanego miejsca na wczasy 2014, ferie i wakacje.

Bukowina Tatrzańska, góry
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Główną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj mieści się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Pozostałe ważne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis odnoszący się do Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku.

Każda nasza strona www posiada wyłącznie najciekawsze informacje, które zostaną Ci w głowie na długo, więc bez wahania kliknij także tutaj.

Pierwsze zagrody w górach zaistniały na skutek wycinki puszczy tatrzańskiej. Rozwój osady następował raczej powoli, z powodu surowego klimatu i niepłodnej ziemi.

Zobacz, czy następny link (www.avocaparkingpyrzowice.pl/) jest tym, czego akurat szukasz. Na pewno bardzo może pomóc Ci w Twoim projekcie, który obecnie szykujesz. Sprawdź, naprawdę warto!

Nędzę obywateli zwiększały obowiązkowe daniny. Sytuację polepszyła dopiero reforma społeczna oraz zmiany w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Ważnym etapem na drodze rozwoju była też samodzielna budowa kościoła a także szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty wokalne i taneczne mieszkańców. Niesłychanie istotną rolę odegrało też Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury miejscowej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Sympatycy górskich wycieczek powinni zaznajomić się z ofertą wczasów w Beskidach

***Całkowitą ofertę na urlop dwa tysiące piętnaście w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można wyszukać w serwisie albo klikając na poniższe linki:- noclegi Bukowina Tatrzańska- hotele Bukowina Tatrzańska- noclegi beskid śląski

Comments are closed.