Urlop coraz bliżej, hotel opłacony, lecz czy zabezpieczyłeś swój dom?

Kwestia zabezpieczenia domu przed włamywaczami nie dotyczy rzecz jasna jedynie wakacji, natomiast bez wątpienia okres urlopowy to czas, gdy tym bardziej musimy zadbać o to, aby podczas leżenia na plaży nie martwić się, czy aby ktoś nie kradnie nam połowy sprzętów.

Jeśli do tej pory nie posiadacie należycie zabezpieczonego domu to ostatni dzwonek, by się za to wziąć. Nawet najporządniejsze drzwi można wyłamać, więc może czas na monitoring domu? Naturalnie różnego typu alarmy do domu można nabyć już za kilkanaście złotych w składach budowlanych, sklepach z elektroniką, także w necie.

Systemy zabezpieczające składają się zwykle z czujników ruchu, tutaj alarmy (monitoring gdańsk) są uruchamiane przy próbie włamania, w dalszym etapie właściciel jest informowany o tym zdarzeniu SMS-em lub telefonicznie. Oczywiście, jeśli planujesz wyjazd musisz i tak wskazać osobę, która w razie włamania zareaguje. Gdy musisz jednak całość oddać w ręce fachowców, należy znaleźć firmę, która całościowo zajmie się ochroną domu, sprawdź . Zamontowanie czujników podczerwieni odpowiadających na ruch oraz magnetycznych, których wzbudzenie spowoduje uruchomienie systemu, w przypadku podłączenia do stacji monitoringu oznacza interwencję pracowników ochrony.

Zaciekawił Cię ten wątek? Wejdź na następujący link (http://dkrm.com.pl/), tam na pewno odnajdziesz jeszcze większą ilość danych na wątek, który Cię zainteresował.

Jeśli z jakiś przyczyn sami go uruchomimy, oczywiście alarm może być wyłączony przy pomocy specjalnego kodu znanego tylko mieszkańcom i tym, którym go podamy.

System przeciwwłamaniowy
System alarmowy może być bezprzewodowy i przewodowy – ten ostatni jest bardziej niezawodny, ale wymaga zamontowania przewodów pod tynkiem, trzeba się liczyć z koniecznością wykonania małego remontu przy okazji montażu.

Następna kwestia to zdalny monitoring domu wizyjny. Po otrzymaniu sygnału alarmowego nawiązane jest połączenie wizyjne. Z pomocą przychodzi tu kamera ip. Dzięki łączu wizyjnemu można na odległość ustalić, jaki jest powód alarmu i w ten sposób wykluczyć zbędne wyjazdy grup interwencyjnych – dowiedz się więcej tutaj. Gdy w domu faktycznie znajduje się intruz, patrol dzięki kamerom będzie miał wiedzę, w którym pomieszczeniu obecnie należy go się spodziewać.
Kamera ip powinna być dobrej jakości, spełniać pewne wymagania i posiadać odpowiednie certyfikaty.

Należy pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu domu, bo nalot włamywaczy może nas kosztować dużo więcej niż opłaty za monitoring domu.

Comments are closed.