Bezpieczny zysk – obligacje państwowe

Inwestycje, nieruchomości
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Bardzo często słyszymy o oszustwach {jakich|których] dokonują firmy trudniące się inwestowaniem pieniędzy. Różnego rodzaju parabanki nie posiadające żadnych zabezpieczeń finansowych, dziwaczne instytucje, które obiecują niebotyczne zyski – to wszystko powinno budzić nasze podejrzenia i wręcz strach i skłaniać do szczegółowego dopytania się co ukrywa się za obietnicami kilkunasto procentowych zysków.

Niestety ludzie są chciwi, a ponadto mają tendencję do czytania dokumentów, które podpisują ledwo po łebkach, albo wręcz do nie czytania wcale. Co gorsza, kiedy dochodzi do różnych kłopotów nigdy nie poczuwają się do odpowiedzialności za swoją głupotę. To, że ulokowali mnóstwo pieniędzy w najgłupszy z dostępnych sposobów wcale nie wpada im na myśl.
A przecież można to zrobić inaczej. Przede wszystkim bezpiecznie. Banki są instytucjami, które oczywiście nie zaoferują nam piętnastu procent zysku na lokacie, lecz mają właściwe zabezpieczenia finansowe od państwa i jeżeli by cokolwiek złego się stało, doszłoby do upadłości, wówczas nasze pieniądze są zabezpieczone i możemy liczyć na ich zwrot. To zdecydowanie powinno nas przekonać do inwestowania pieniędzy właśnie w taki sposób.

Są naturalnie jeszcze inne możliwości. Przykładowo obligacje skarbowe.

Równie intrygujący artykuł przedstawiany jest tu, więc odwiedź witrynę szkolenia menedżerskie dla kierownika i sprawdź, jakie informacje tam przeczytasz. One także Cię zaciekawią.

Są to papiery wartościowe, emitowane przez Skarb Państwa i w ten sposób „pożycza” pieniądze od osoby, która te obligacje kupi. Co więcej emitent obligacji jest zobowiązany do wykupienia ich z odpowiednimi odsetkami po upływie określonego czasu. Zazwyczaj obligacje kupuje się na rok, dwa, albo dłużej – zwykle nie dłużej niż dziesięć lat. Obligacje skarbowe są najbezpieczniejszą lokatą kapitału na rynku. Gwarantem jest państwo, zatem dysponuje ono co by nie powiedzieć ogromnym majątkiem.

Gpwcatalyst - obligacje skarbowe
Źródło: Gpwcatalyst.pl

Naturalnie, może być tak, że państwo będzie niewypłacalne, lecz są to sytuacje rzadko spotykane – dla przykładu absolutne załamanie gospodarki czy jakiś kryzys. Nawet mimo takich wydarzeń inwestując w obligacje podejmujemy najmniejsze ryzyko.

W Polsce mamy dwa typy obligacji skarbowych. Są to obligacje oszczędnościowe dostępne wyłącznie dla osób fizycznych oraz obligacje rynkowe przeznaczone także dla osób prawnych. Są naturalnie między nimi jeszcze inne różnice, tak samo jak odmienne jest oprocentowanie obligacji w zależności od okresu na który je zakupujemy.

Ciekawisz się owym zagadnieniem? Przeczytaj zatem dalej ustawa o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych o tym wątku w nowym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Gdy zdecydujemy się na zakup obligacji z pewnością otrzymamy szczegółowe informacje.

Comments are closed.