Gdzie zorganizować niezapomniane wesele?

W ostatnich latach coraz większa liczba obcokrajowców postanawia zorganizować zaślubiny i wesele w Polsce. Nasz kraj jest wyjątkowo atrakcyjny dla gości z zachodu, gdzie pomimo postępującej tendencji do zrównywania cen, wciąż jeszcze jest drożej jak u nas.

Każdy, kto urządzał już taką uroczystość dobrze wie, że koordynacja tego rodzaju ceremonii to przedsięwzięcie wymagające dużych nakładów finansowych. Za przykład można podać m.in. opłaty za orkiestrę, dekoracje, ubrania, wynajem samochodu, nocleg apartament w zakopanem dla gości itp. Koszty mnożą się w nieskończoność, a każdy chce żeby jego wesele na długo pozostało w pamięci wszystkich w nim uczestniczących. Nie dziwi więc, że wesela po góralsku zyskały sobie popularność poza granicami naszego kraju, pośród tych, którzy z jednej strony chcą znaleźć u nas odrobinę egzotyki, a z drugiej chcą trochę zaoszczędzić.

Najbardziej atrakcyjnymi kierunkami tej weselnej turystyki są kurorty rozmieszczone w pobliżu zachodniej granicy kraju. Na każdym kroku powstają tutaj kolejne urokliwe miejsca, które wabią możliwością wyprawienia wesela-marzeń.

moda ślubna

Autor: Beata Augustyniak
Źródło: abcslubu.pl

Z obserwacji wynika, że największym popytem cieszą się wesela w górach. Polskie góry przywitają weselnych gości w szczególności smakowitą kuchnią oraz zapierającymi dech w piersiach widokami, które jednocześnie posłużyć mogą za niesamowite tło dla ślubnych zdjęć. Wybór miejsca zależy od preferencji oraz stanu kieszeni. Propozycje są różnorakie: od nowoczesnych sal po odrestaurowane poniemieckie zamki. Każdy więc powinien odnaleźć coś na miarę własnych możliwości oraz oczekiwań (sprawdź ).zerknij na treść (polecana strona)

Pamiętać jednak należy, że właściciele rozmaitych restauracji, hoteli czy pensjonatów, mają napięty grafik. W wielu przypadkach na dostępny termin trzeba oczekiwać nawet dwa lata. Najwięcej chętnych na wesela jest w miesiącach letnich. Coraz większą renomą cieszą się również wesela wyprawiane w czwartki lub w piątki. Tak więc w razie, gdy już dokonamy wyboru konkretnego miejsca, trzeba natychmiast zarezerwować odpowiedni termin, bo zainteresowanych, jak widać jest wiele i nie tylko wśród naszych rodaków.

Comments are closed.