Categories

Archive

Zakupy przed wakacjami

Każdy turysta, który cechuje się rozsądkiem, musi zawsze brać ze sobą pewien pakiet najbardziej potrzebnych rzeczy. Akcesoria turystyczne powinno się oczywiście dopasowywać do rodzaju podróży – innego rodzaju sprzęt trzeba zabierać w góry, inne na wyprawę po plaży. Kluczowa jest również pora roku, a więc i klimat panujący w odwiedzanym zakątku globu. Musisz koniecznie o tym nie zapominać, bo pogoda może cię zmylić – w wysokich partiach gór zwykle jest zimniej niż na nizinach.

Read more ›

Categories

Tajlandia – świat bajecznych kolorów i złoceń

Tajlandia jest to niezwykły kraj Azji Południowo-Wschodniej, jaki oczaruje nas gamą barw, splendorem świątynnych wnętrz, dziką tropikalną przyrodą, pięknymi tradycjami, religią wkradającą się w powszednie życie mieszkańców jak też wszechobecnym uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest kolorami: czerwono-zielone dachy świątyń wspaniale komponują się z pozłacanymi zdobieniami, mnisi w szafranowych szatach przechadzają się wśród zabytkowych budowli z brunatnej cegły, rzekami płyną długie łodzie wypełnione po brzeżki kolorowymi owocami oraz aromatycznymi przyprawami, na błękitnym niebie pląsają karmazynowe latawce, zaś na tle soczystej zieleni pól ryżowych dostrzec możemy ciemnookich Tajów w kapeluszach.

Read more ›

Categories

Klimatyczne wakacje na Kaszubach w wygodnych, wygodnych domkach

Kaszuby są faktycznie niesłychanie malowniczym i czarownym rejonem, do jakiego regularnie zjeżdża się dużo turystów. Jeśli tegoroczny urlop planujesz właśnie na Kaszubach to na pewno będziesz zadowolony z pobytu w tym miejscu. Zapewne urzekną Cię romantyczne krajobrazy, fascynujące zabytki a także intrygująca kultura.

Read more ›

Categories