Categories

Archive

Tajlandia – świat bajecznych kolorów i złoceń

Tajlandia to malowniczy kraj Azji Południowo-Wschodniej, który oczaruje nas gamą kolorów, splendorem świątynnych wnętrz, dziką tropikalną przyrodą, pięknymi rytuałami, religią wkradającą się w codzienne życie mieszkańców a także wszechobecnym uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest barwami: czerwono-zielone dachy świątyń doskonale komponują się z pozłacanymi ozdobami, mnisi w szafranowych szatach przechadzają się pośród zabytkowych budynków z brunatnej cegły, rzeczkami pływają długie łodzie napełnione po brzeżki barwnymi owocami jak też wonnymi przyprawami, na niebieskim niebie tańczą purpurowe latawce, z kolei na tle soczystej zieleni pól ryżowych dojrzeć możemy ciemnookich Tajów w słomkowych kapeluszach.

Read more ›

Categories

Klimatyczne wakacje na Kaszubach w wygodnych, wygodnych domkach

Kaszuby są faktycznie niezmiernie malowniczym i przepięknym rejonem, do którego regularnie zjeżdża się sporo turystów. Jeżeli tegoroczny urlop planujesz właśnie na Kaszubach to z pewnością będziesz zadowolony z pobytu w tym miejscu. Pewno urzekną Cię malownicze krajobrazy, ciekawe zabytki a także intrygująca kultura.

Read more ›

Categories

Zakupy przed wakacjami

Każdy turysta, który cechuje się rozsądkiem, musi zawsze brać ze sobą pewien pakiet najbardziej potrzebnych rzeczy. Akcesoria turystyczne powinno się oczywiście dopasowywać do rodzaju podróży – innego rodzaju sprzęt trzeba zabierać w góry, inne na wyprawę po plaży. Kluczowa jest również pora roku, a więc i klimat panujący w odwiedzanym zakątku globu. Musisz koniecznie o tym nie zapominać, bo pogoda może cię zmylić – w wysokich partiach gór zwykle jest zimniej niż na nizinach.

Read more ›

Categories