Categories

Archive

Tajlandia – świat bajecznych kolorów i złoceń

Tajlandia jest to malowniczy kraj Azji Południowo-Wschodniej, jaki urzeknie nas gamą kolorów, przepychem świątynnych wnętrz, dziką tropikalną przyrodą, pięknymi rytuałami, religią wkradającą się w codzienne życie mieszkańców a także wszechobecnym uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest odcieniami: czerwono-zielone dachy świątyń doskonale komponują się ze złoconymi ornamentami, mnisi w szafranowych odzieżach przechadzają się pośród zabytkowych budowli z brunatnej cegły, rzeczkami pływają długie łodzie napełnione po brzegi barwnymi owocami oraz wonnymi przyprawami, na lazurowym niebie tańczą szkarłatne latawce, natomiast na tle soczystej zieloności pól ryżowych dojrzeć można ciemnookich Tajów w kapeluszach.

Read more ›

Categories

Klimatyczne wakacje na Kaszubach w wygodnych, wygodnych domkach

Kaszuby są naprawdę niezwykle malowniczym i przepięknym rejonem, do jakiego regularnie zjeżdża się mnóstwo turystów. Jeżeli tegoroczny urlop planujesz właśnie na Kaszubach to z pewnością będziesz usatysfakcjonowany z pobytu w tym miejscu. Prawdopodobnie urzekną Cię malownicze widoki, interesujące zabytki a także atrakcyjna kultura.

Read more ›

Categories

Zakupy przed wakacjami

Każdy turysta, który cechuje się rozsądkiem, musi zawsze brać ze sobą pewien pakiet najbardziej potrzebnych rzeczy. Akcesoria turystyczne powinno się oczywiście dopasowywać do rodzaju podróży – innego rodzaju sprzęt trzeba zabierać w góry, inne na wyprawę po plaży. Kluczowa jest również pora roku, a więc i klimat panujący w odwiedzanym zakątku globu. Musisz koniecznie o tym nie zapominać, bo pogoda może cię zmylić – w wysokich partiach gór zwykle jest zimniej niż na nizinach.

Read more ›

Categories