Categories

Archive

Klimatyczne wakacje na Kaszubach w wygodnych, wygodnych domkach

Kaszuby są faktycznie niezmiernie malowniczym i przepięknym rejonem, do którego regularnie zjeżdża się sporo turystów. Jeżeli tegoroczny urlop planujesz właśnie na Kaszubach to z pewnością będziesz zadowolony z pobytu w tym miejscu. Pewno urzekną Cię malownicze krajobrazy, ciekawe zabytki a także intrygująca kultura.

Read more ›

Categories

Tajlandia – świat bajecznych kolorów i złoceń

Tajlandia to niezwykły kraj Azji Południowo-Wschodniej, jaki olśni nas bogactwem barw, splendorem świątynnych wnętrz, dziką tropikalną przyrodą, pięknymi rytuałami, religią wkradającą się w powszednie życie obywateli i wszechobecnym uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest kolorami: zielono-czerwone dachy świątyń doskonale komponują się z pozłacanymi ozdobami, mnisi w szafranowych odzieżach przechadzają się wśród zabytkowych budowli z brązowej cegły, rzekami płyną długie łodzie wypełnione po brzegi barwnymi owocami oraz aromatycznymi przyprawami, na błękitnym niebie pląsają fiołkowe latawce, z kolei na tle soczystej zieleni pól ryżowych dostrzec możemy ciemnookich Tajów w kapeluszach.

Read more ›

Categories

Zakupy przed wakacjami

Każdy turysta, który cechuje się rozsądkiem, musi zawsze brać ze sobą pewien pakiet najbardziej potrzebnych rzeczy. Akcesoria turystyczne powinno się oczywiście dopasowywać do rodzaju podróży – innego rodzaju sprzęt trzeba zabierać w góry, inne na wyprawę po plaży. Kluczowa jest również pora roku, a więc i klimat panujący w odwiedzanym zakątku globu. Musisz koniecznie o tym nie zapominać, bo pogoda może cię zmylić – w wysokich partiach gór zwykle jest zimniej niż na nizinach.

Read more ›

Categories