Categories

Archive

Zaproszenia ślubne – kilka reguł

Rozsyłanie zaproszeń ślubnych posiada ugruntowaną tradycję, którą można liczyć aż od Wieków Średnich. Oczywisty jest fakt, że większa część ludzi wówczas żyjących była niepiśmienna, stąd też pisane zaproszenia ślubne były domeną klas panujących.
Pozostałych ludzi często informowano ustnie poprzez gońców i heroldów. W zwyczajach wiejskich przyszła mężatka zapraszała na zamążpójście i wesele bezpośrednio. Wieloletni monopol szlachty w układaniu zaproszeń ślubnych sprawił, że do dziś dnia istnieją pewne określone normy ich tworzenia.

Read more ›

Categories

Ciężko przygotować udane wesele bez zespołu

Polska bardzo szybko się zmienia – czasami na lepsze, ale także nietrudno zauważyć wiele wad. Jednakże pewne kwestie nigdy się nie zmieniają: a konkretnie mówimy o tym, że jakby nie patrzeć w dalszym ciągu polskie wesela są niesamowite. Ogólnie uwielbiamy się bawić, a co najważniejsze, niemalże nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie wesela bez zespołu muzycznego. Trzeba zatem przestrzec tych wszystkich ludzi, którzy niedługo chcieliby zorganizować wesele, a po prostu na poważnie myślą o tym, aby nie najmować zespołu: w żadnym razie nie powinno się nawet myśleć o zrezygnowaniu z usług muzykantów.

Read more ›

Categories
Tags

Jeżeli coś organizujemy to pragniemy aby było po naszej myśli

Kiedy jesteśmy osobą wyznaczoną za zaplanowanie jakiejś imprezy, nie ma tu znaczenia czy powinna to być studniówka, wesele czy po prostu wyjazd integracyjny z firmy albo urodziny bliskiej osoby, to z pewnością pragniemy, żeby wszystko wyszło jak najlepiej. Kiedy nie mamy planu, co mamy szansę tu zrealizować i jaki może stać się temat główny takiej imprezy, to z pewnością należy się zgłosić do odpowiedniej firmy, która na co dzień zajmuje się takimi sprawami.

Read more ›

Categories