Gry planszowe przeżywają dzisiaj w naszym kraju swój prawdziwy bum

Potocznie zwykło się uważać, że gry planszowe to zabawa dla dzieci.
Nic bardziej mylnego. Dzisiaj największymi odbiorcami nowoczesnych gier planszowych są dorośli. Dlaczego tak jest? Współczesne gry, przy realizacji prostoty zasad, proponują grającym niezły wysiłek umysłowy, współzawodnictwo, emocje nie rzadko pozwalają wcielić się w bohaterów popularnych filmów, książek, epok historycznych.

polana
Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Ułatwiają wybór i realizację własnej wizji, zaskakują, wciągają, pozwalają żywo reagować z innymi graczami. Ale też odprężają, dają dużo radości. Granie, jest bez wątpienia coraz popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Organizowane są nawet turnieje dla początkujących i tych grających częściej. Zauważamy prawdziwy bum grania w gry planszowe. Oto kilka przykładów znakomitych gier.
Przykładem wyśmienitej i inteligentnej planszówki jest wojna Narodów. Każdy z graczy prowadzi swoją cywilizację przez czas od okresu starożytnego, do epoki przemysłu. Wraz ze wzrostem jej populacji, musi zadbać o jej wewnętrzną stabilizację i wystarczającą ilość jedzenia dla jej obywateli. Musi zbudować wydajną gospodarkę.
W Teby gra ten interesujący się archeologią. Gracze wcielają się w archeologów, którzy poruszając się po Europie zdobywają bezcenną wiedzę, dotyczącą starożytnych kultur: Grecji, Krety i podobnych krajów.

Zachowywanie wszystkich pamiątek ze swojej ekspedycji, i prowadzenie interesujących dyskusji z napotkanymi mieszkańcami, to opis innej gry planszowej – Tokaido.
Wielu graczy nie waha się stwierdzić, że planszówki przewyższają gry komputerowe.

Comments are closed.