Dlaczego trzeba na wakacje pojechać w polskie góry?

Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszak tylko nieliczne państwa mają dojście do wspomnianych wcześniej miejsc. Oczywiście, można zdecydować się na wyjazd zagraniczny, lecz mimo to, cytując powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – gorąco zachęcamy do wypoczynku w kraju. Sposobność ku temu zapewnia nam idąca ku lepszemu kondycja krajowych dróg. Dziś, drogi szybkiego ruchu i autostrady doprowadzą nas do wszelakich miejsc w kraju. Stale budowane nowe odcinki gwarantują nam możliwość wygodnych podróży. Do odwiedzenia polskich zakątków zachęcić nas również mogą niewygórowane ceny. Polska mimo wszystko ciągle wypada interesująco pod tym względem na tle Europy Zachodniej.

Bieszczady
Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

A może czas skończyć z rutyną, zapomnieć o corocznych wypadach nad morze, nadmorskich kurortach i wybrać się w polskie góry? Beskidy, Karkonosze albo Sudety – wszystkie góry są piękne, ale jednak tylko w Tatrach poczujemy się bliżej nieba.Nadzwyczajne widoki, jakie zapewniają nam trasy górskie, cudowny klimat, ale także pełna humoru i zabawy atmosfera, którą dostarczają prawdziwi górale, to recepta na niezapomniany wypoczynek. Niesamowite wrażenie sprawia na nas obraz ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, kiedy w dolinie jest gorąco i słonecznie.

Przedstawiana tu tematyka jest według Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź dalej (https://www.eccotravel.eu/tajlandia/), który proponuje pokrewne zagadnienia.

Wartkie strumyki namawiają do umoczenia stóp w ich nurcie, a pachnąca łąka by na niej odpocząć. Tak, wczasy w górach to głównie kontakt z naturą.

Poznając różne zakątki kraju przeważnie próbujemy czegoś nowego, a dotychczasowe menu zastępujemy potrawami charakterystycznymi dla danego regionu. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.

Jeśli tego typu tematyka jest według Ciebie na tyle istotna, że chcesz poznać ją też od innej strony, więc potrzebne Ci podobne dane, to więcej znajdziesz w ofercie (https://www.tvk.pl/).

Zachęcamy więc aby już teraz zainicjować poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy większą frajdę i przygodę przeżyjemy w góralskiej chacie, czy może w eleganckim, pełnym wygód hotelu. Dla ułatwienia możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014 (sprawdzone szlaki), a ujrzymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy odpowiednią.

Comments are closed.