Przykładowe sposoby i pomysły na to, w jaki sposób można tuningować swoje auto

Spora grupa właścicieli pojazdów w pewnej chwili decyduje się na to o tym, żeby auto w jakiś sposób tuningować. Możliwości pod tym względem są naprawdę duże, dużo wydać również można na takie przyjemności, zwłaszcza jeśli się będzie chciało sporo poprawić. Prace tuningowe najczęściej obejmują dwa podstawowe obszary, czyli układ jezdny i wygląd. Jeśli chodzi o wygląd focus mk1 tuning obejmuje przede wszystkim wymianę niektórych elementów samochodu.

Z pewnością do wstawienia będą aluminiowe, sportowe felgi, jeżeli spasują do kolorystyki karoserii to mogą być klasycznie czarne. Pomyśleć również można o wymianie reflektorów z przodu. Tak popularne ostatnio lampy Angel eyes, dzięki specjalnej konstrukcji nie tylko znacznie wydajniej świecą, lecz również nadają sportowego, agresywnego wyglądu. Jeżeli budżet pozwoli, to na pewno doskonałą opcją przy tuningu jest . Przy takim malowaniu można trochę zaszaleć i wybrać jakiś oryginalny kolor, bardzo dobrze także wyglądają rozmaite hydrografiki i malowanie aerografem.
samochód
Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli kwestie wyglądu już się zamknie, to można się przyjrzeć podzespołom samochodu. Z kolei tutaj tuning przeważnie będzie polegał na zwiększeniu mocy silnika, a często równocześnie z tym można ograniczyć spalanie.

Ciekawią Cię dalsze szczegóły na ten temat? To świetnie, ponieważ z chęcią stworzyliśmy dla Ciebie dalsze ciekawe wpisy.

Profesjonalne przerobienie sterowania silnikiem, dające nawet kilkanaście procent powiększenia mocy sporo kosztuje. Koszt tego typu przeróbek, wraz z badaniami na hamowni zaczyna się od tysiąca złotych, ale często będzie nawet dwukrotnie droższy.

Powiązane artykuły – Tuning Chip

Alternatywą może być chip box, układy sterowników do samodzielnego montażu są dość powszechne i spora ilość kierowców je kupuje. Ich ceny są bardzo różne, zaczynają się od niecałych dwustu złotych a kończą w okolicach tysiąca. Zaletą takich układów będzie to, że się je szybko instaluje i w razie konieczności można też szybko zdemontować.

Poświęć chwilę i sprawdź tu mercedes tuning podobne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, więc nie wahaj się zbyt długo:)

Zwiększając moc silnika pamiętać też trzeba o usprawnieniu pozostałych części pojazdu. Z pewnością warto wtedy pomyśleć o przeróbce zawieszenia, przyda się pewnie też sprawny, sportowy wydech.

Comments are closed.