O czym opłaca się pomyśleć przed podróżą do kraju Tajów?

Tajlandia należy do krajów dostępnych dla podróżujących, nie występują w tym kraju szczególne ogniska przestępczości. Należy mimo wszystko zwrócić uwagę, szczególnie w hotelach, na fakt w jakim miejscu przetrzymujemy kasę, sprzęt fotograficzny i potrzebne papiery. To standardowe środki ostrożności, jednak są także uwarunkowania szczególne tylko dla kraju typu Tajlandia, o jakich powinno się pamiętać planując tam wyjazd na wakacje.

Tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, nawet najmniejszy posąg Buddy odbierany jest tu za mistyczny; pamiętajmy zatem, aby nie wchodzić na pomnik lub w jakikolwiek inny sposób nie wyrażać braku poszanowania. Wycieczki często o tym zapominają, co może wiązać się z przykrymi sytuacjami. Oglądając sanktuaria albo inne budynki obrzędów religijnych załóżmy odpowiednie odzienie. Niedozwolone są odkryte ramiona, szorty oraz klapki. Tajlandia (hiperłącze do serwisu) jest pod tym kątem państwem wyjątkowo prawicowym, gdzie nie szanowanie sanktuariów kultu może uprzykrzyć wymarzone wakacje.

Tajowie z wielkim poszanowaniem odnoszą się też do dynastii królewskiej. Oburzenie może wywołać nieposzanowanie majestatu króla Tajlandii, jego rodziny i dworu królewskiego przez – dla przykładu – zniszczenie banknotu, na którym jest wizerunek króla. Jeżeli chodzi o konflikty to wycieczki do tego kraju nierzadko nie są poinformowane o tym, w jaki sposób dawac radę sobie z takimi sytuacjami. W trakcie konfliktu z Tajami nie wolno podnosić głosu ani krzyczeć, ponieważ uważane jest to za oznakę słabości i nie prowadzi do usunięcia kości niezgody, a jedynie pogłębia sytuację. Za każdym razem starajmy się więc ułagodzić sytuację miły słowem.

tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Niestosowne bywa też dyskutowanie podniesionym głosem lub kłócenie się np. o wartość towaru w czasie zbijania ceny podczas zakupów , które robimy w wakacje. Tajlandia to miejsce, w którym głowa to najwyższa i najważniejsza (najświętsza) część człowieka, z tego względu też należy wystrzegać dotykania głowy mieszkańca Tajlandii, także dzieciaków. Należy o tym pamiętać, tak samo jak należy myśleć podczas wycieczki z taksówkarzem – za każdym razem trzeba poprosić o włączenie taksometru lub określić przed zapoczątkowaniem przejazdu koszt za przewóz.

Comments are closed.