Wakacje w USA oraz Tajlandii – co należałoby zwiedzić i jakie zabytki zobaczyć?

Wybierając się na wczasy, bezsprzecznie już wcześniej przygotowujemy sobie listę fascynujących miejsc i zabytków wartych zobaczenia. W Stanach Zjednoczonych znajdziemy wiele atrakcyjnych miast, ładnych zabytków i fascynujących miejsc, które powinno się zobaczyć.

Naturalnie zwiedzenie pełnych Stanów Zjednoczonych byłoby raczej trudne, wobec tego należałoby dowiedzieć się jakie najważniejsze oraz najciekawsze miejsca potrzebnie powinniśmy zobaczyć, będąc w USA. Zwiedzanie USA warto rozpocząć od Nowego Jorku. Miasto to przenigdy nie śpi, natomiast Manhattan ciągnie rzesze turystów z całego świata. W Nowym Jorku odnajdziemy dużo ogromnie starych budynków, jakie zachwycą nas swoją fenomenalną architekturą.

Jeśli prezentowany na tej stronie artykuł okazał się dla Ciebie ciekawy, kliknij tutaj, gdyż naprawdę warto zobaczyć tam (https://www.saleweselne.com/rawa-mazowiecka/) także inny tego typu materiał.

Interesującym miejscem jest katedra świętego Patryka (Manhattan) zbudowana w 1878 roku oraz zachwycająca stylem neogotyckim.[

(Idź do )

Źródło: pixabay

Najsłynniejszym zabytkiem nowojorskiego miasta jest bez wątpliwości Statua Wolności mierząca 40 metrów, i także dwa drapacze chmur znajdujące się w sercu Manhattanu – Chrysler Building i Empire State Building. Najstarszym miastem Ameryki jest Filadelfia, jaką również warto odwiedzić, lecąc do USA możemy także zahaczyć o Waszyngton. Słynnym miejscem na spędzenie urlopu czy też wakacji jest również Tajlandia. Tajlandia to kraj obfitujący w przepiękne zabytki, poetyczne miejsca ifascynującą historię. Sporo zabytków w Tajlandii zostało wpisanych na listę UNESCO. Wybierając się do kraju Tajlandia wakacje, należałoby zobaczyć miasto Ayutthaya, w którym można podziwiać resztki kilku świątyń oraz pałacu królewskiego. Niegdyś miasto to było stolicą Królestwa Syjamu. Mimo, że do tej pory nie odzyskało swojej świetności, z pewnością powinno się je zwiedzić – zobacz przykładową ofertę: tajlandia wakacje.

Zainteresował Cię ten materiał? Jeśli tak, to zobacz jeszcze ten świetne źródło (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/JAZ-AQUAMARINE-RESORT/157/40-1475-24FF.html). Przekonaj się, to także będzie dla Ciebie wartościowe.

Obfitą popularnością wśród turystów cieszą się także rezerwaty przyrody Thung Yai-Huai Kha Keng, jakie leżą wzdłuż granicy z Birmą.

Zajmują one powierzchnię aż 600 tysięcy hektarów i wolno w nich zobaczyć faktycznie wiele perfekcyjnych roślin i zwierząt. Niedźwiedzie malajskie, stada dzikiego bydła oraz bawołów, to ledwo parę atrakcji, które czają się w tych rezerwatach.

Comments are closed.