Wakacje w USA oraz Tajlandii – co należałoby zwiedzić i jakie zabytki zobaczyć?

Wybierając się na wczasy, bezsprzecznie już wcześniej przygotowujemy sobie listę fascynujących miejsc i zabytków wartych zobaczenia. W Stanach Zjednoczonych znajdziemy wiele atrakcyjnych miast, ładnych zabytków i fascynujących miejsc, które powinno się zobaczyć.

Naturalnie zwiedzenie pełnych Stanów Zjednoczonych byłoby raczej trudne, wobec tego należałoby dowiedzieć się jakie najważniejsze oraz najciekawsze miejsca potrzebnie powinniśmy zobaczyć, będąc w USA. Zwiedzanie USA warto rozpocząć od Nowego Jorku. Miasto to przenigdy nie śpi, natomiast Manhattan ciągnie rzesze turystów z całego świata. W Nowym Jorku odnajdziemy dużo ogromnie starych budynków, jakie zachwycą nas swoją fenomenalną architekturą. Interesującym miejscem jest katedra świętego Patryka (Manhattan) zbudowana w 1878 roku oraz zachwycająca stylem neogotyckim.[
(Idź do )
Źródło: pixabay

Najsłynniejszym zabytkiem nowojorskiego miasta jest bez wątpliwości Statua Wolności mierząca 40 metrów, i także dwa drapacze chmur znajdujące się w sercu Manhattanu – Chrysler Building i Empire State Building. Najstarszym miastem Ameryki jest Filadelfia, jaką również warto odwiedzić, lecąc do USA możemy także zahaczyć o Waszyngton. Słynnym miejscem na spędzenie urlopu czy też wakacji jest również Tajlandia. Tajlandia to kraj obfitujący w przepiękne zabytki, poetyczne miejsca ifascynującą historię. Sporo zabytków w Tajlandii zostało wpisanych na listę UNESCO. Wybierając się do kraju Tajlandia wakacje, należałoby zobaczyć miasto Ayutthaya, w którym można podziwiać resztki kilku świątyń oraz pałacu królewskiego. Niegdyś miasto to było stolicą Królestwa Syjamu. Mimo, że do tej pory nie odzyskało swojej świetności, z pewnością powinno się je zwiedzić – zobacz przykładową ofertę: tajlandia wakacje.

Zainteresował Cię ten materiał? Jeśli tak, to zobacz jeszcze ten świetne źródło (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/JAZ-AQUAMARINE-RESORT/157/40-1475-24FF.html). Przekonaj się, to także będzie dla Ciebie wartościowe.

Obfitą popularnością wśród turystów cieszą się także rezerwaty przyrody Thung Yai-Huai Kha Keng, jakie leżą wzdłuż granicy z Birmą.

Zajmują one powierzchnię aż 600 tysięcy hektarów i wolno w nich zobaczyć faktycznie wiele perfekcyjnych roślin i zwierząt. Niedźwiedzie malajskie, stada dzikiego bydła oraz bawołów, to ledwo parę atrakcji, które czają się w tych rezerwatach.

Comments are closed.