Jaką formę transportu opłaca się wybrać na miejscu wybierając się na weekend do dużego miasta?

Zwiedzać ciekawe miejscowości można na różne sposoby. Wszystko zależy od tego jak duży chcielibyśmy zwiedzić teren jak również od stanu kondycji czy zasobności portfela.

Często zdarza nam się robić weekendowe wyjazdy. Jest to doskonały sposób by coś pozwiedzać, a nie tracić przy tym pozostałego urlopu. Prócz tego możemy też troszkę odpocząć po całym tygodniu pracy i oderwać się od spraw codziennych. Jakie mamy możliwości jeśli chodzi o możliwości zwiedzania?

dodatkowe info

Autor: Greg Gjerdingen
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wybieramy się do średnio dużego miasta, a nocleg zamówiony przez nas znajduje się w centrum, to z łatwością uda nam się zwiedzić większość miejsc chodząc. Możemy sobie spokojnie spacerować nie zwracając uwagi na to, że musimy zdążyć na konkretny transport. Oprócz tego jest to na pewno bardziej zdrowe dla naszego organizmu oraz po całym tygodniu przesiadywania w pracy za biurkiem niesamowicie przyjemne. Jednak nie zawsze mamy ten komfort i czasami nasz hotel (Nobu – pokoje hotelowe warszawa) leży w większej odległości od centrum miasta. Wtedy pozostaje nam sprawdzić rozkład kursowania autobusów czy tramwajów.

Na szczęście w większych miastach z reguły tego typu komunikacja dobrze działa. Można również wypożyczyć rower lub skuter. Rowery często znajdują się w większych hotelach oraz są do dyspozycji gości za darmo, jednak to już jest zależne od oferty danych hoteli. Nawet jeśli będziemy musieli taki rower wypożyczyć to nie powinien to być aż tak duży koszt. Szczególnie, iż w dużych miastach funkcjonuje sprawnie system rowerów miejskich, z którego także można korzystać.

samochód BMW

Autor: tomx992
Źródło: http://www.sxc.hu
Jeżeli chcemy pojechać gdzieś na większą odległość za miasto, powinniśmy pomyśleć o wypożyczeniu samochodu. Jeżeli dajmy na to lecimy samolotem do Krakowa pomocna będzie z pewnością wypożyczalnia samochodów Kraków Balice (link do wpisu). Zaraz po przylocie będzie można wynająć auto. Jeżeli nie zaplanowaliśmy tego wcześniej, to w mieście też jest wynajem aut Kraków bowiem ma bogatą ofertę takich miejsc. Ta forma transportu może być niezastąpiona gdy chcemy udać się na przykład do Wieliczki, albo pochodzić po górach. W taki sposób posiadając mapę okolicznych terenów, będziemy mogli podjechać na przełęcz czy do dogodnie położonego parkingu, a stamtąd zrobić sobie miły, zdrowy spacer blisko przyrody. Pomoże nam to poznać bardziej okolice, a oprócz tego należycie wypocząć.

Comments are closed.