Na rynku gier rządzi Minecraft!

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma znaczącą wadę, gdyż, często premierę mają gry niezbyt zjawiskowe, nie zapadające w pamięć. Właściwie, tak samo jest z muzyką czy z recenzjami filmowymi.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe wyjątki ostatnich miesięcy to zdecydowanie The Wolf Among Us, Valiant hearts czy recenzja gry Murdered: Soul Suspect. W branży dzieje się coś jednakże więcej, poza wymyślaniem i recenzowanie nowych gier. A wszystko to dzięki pewnej grze, co się zowie – Minecraft.

Przypomnijmy, że Minecraft to jedna z najbardziej znanych gier sandbokowych. Gracz posiada pełną kontrolę nad własną postacią, może ją dowolnie kształtować. Prace nad tą grą zaczęły się w 2009 roku i trwają aż po dziś dzień. Gra tworzona jest na platformie Java. To najbardziej istotne, ponieważ oznacza to, iż odpowiadają za nią inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, które w dzisiejszych czasach powstają. Podczas grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Oznacza to, iż każdy świat jest oryginalny i niepowtarzalny.

Najważniejszy komunikat brzmi: Gra Minecraft – 50 mln sprzedanych egzemplarzy! No właśnie, jeśli krążyła wam gdzieś po głowie myśl, jak bardzo popularny jest Minecraft. to teraz już to wiecie. Kiedy, jeden z projektantów tej gry pochwalił się wynikami, większość graczy doznała szoku, dodatkowo pojawił się jeszcze inny warto odnotowania wniosek.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra dostępna na Play Station 3 i Xboksa 360, przegoniła pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Dzisiaj, gdy piszę ten artykuł wynik 50 milionów jest zdecydowanie wyższy!

Wynik robi wrażenie pod każdym względem. Żeby to pojąć, popatrzmy na pozostałe rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, zakupiło ją 143 miliony osób.

Na kolejnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już teraz, są Mario Bros, Mario Kart Wii a także Grand Theft Audio. Minecraft bez wątpienia będzie jeszcze długo panował, tym bardziej, iż opracowywanie są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.

Comments are closed.