Podatki w naszym kraju. Rady jak wyliczać podatek.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest mnóstwo osób, które potrzebują wsparcia. Nie wszyscy jednak mamy wielkie pieniądze na to, żeby dać radę pomóc non stop. Ale jest taki czas w roku, że możemy okazać wsparcie, tak rzeczywiście nie wydając nawet złotówki.

Musimy tylko przy rozliczaniu PIT-u wypełnić rubrykę, gdzie określamy fundację, na którą będzie przekazany 1 procent z naszego rozliczenia. To niesamowicie miły gest, który może sporo pomóc osobom potrzebującym, a często też ich uratować. Jeżeli więc do teraz oddawaliśmy PIT i nie uzupełnialiśmy rubryki dotyczącej przekazania jednego procenta na szlachetny cel, to należy to odmienić. Bo skoro nic nas to nie kosztuje to, dlaczego nie mamy wesprzeć osób potrzebujących. Ten raz do roku można to zrobić, bez jakichkolwiek kosztów, więc nie ma się, nad czym zastanawiać. Najważniejsze to pamiętać, bo wielu ludzi najzwyczajniej w świecie zapomina o tym, że może odpisać ten jeden procent, dlatego pojawia się dużo reklam w telewizji, ale również w sieci, które przedstawiają, że przekazanie jednego procenta jest bezpłatne, a rzeczywiście okazuje się prawdziwą pomocą. Więcej na temat przeczytasz na stronie

Dobrze rozliczony PIT

Wiele osób chciałoby pomagać, ale często nie do końca wiemy w jaki sposób to zrobić. Często brak nam czasu, a często brakuje nam również środków na to, by komuś pomóc. Jest jednak możliwość, by pomóc i to zupełnie realnie. Mianowicie możemy przekazać jeden procent z naszego podatku na fundację lub na wybraną osobę, podopiecznego jakiejś fundacji. A jak przekazać 1%? Otóż musimy tylko w deklaracji podatkowej wypisać właściwe rubryki. Nie jest to trudne i zajmie jedynie chwile. Musimy tylko wiedzieć, na którą fundację chcielibyśmy oddać pieniądze. Dobrze, więc spojrzeć na PIT i uzupełnić niezbędne pola. Dzięki temu osoby , które tego potrzebują otrzymają realne pieniądze. A jak wiemy jest to niezmiernie istotne. Gdy chcielibyśmy, żeby świat był lepszy powinniśmy pamiętać o takich gestach. Bo tego rodzaju pomoc jest rzeczywiście bardzo dobrą sprawą i ludzie faktycznie sporo na tym zyskują, a nas wypełniających deklarację podatkową, nic a nic tego rodzaju darowizna nie kosztuje. Jeżeli więc nie mamy jak pomóc w ciągu roku, a przekroczyliśmy kwotę wolną od podatku, to pamiętajmy, że 1% możemy przekazać na wybraną instytucję.

Comments are closed.