Jeśli potrzeba nam samochodu tymczasowo w mieście Rzeszów wiele wypożyczalni aut oferuje nam usługi

Auto jest dla wielu ludzi niezbędnym środkiem lokomocji. W przypadku, gdy po kraks nasze auto zostaje na pewien czas unieruchomione, posiadamy szansę skorzystać z samochodu tymczasowego.

białe auto

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Auto zastępcze Rzeszów jest zapewnione, kiedy staramy się o nie z tytułu OC sprawcy karambolu . Tymczasowe auto, lub zwrot kosztów za transport jest nam zapewniony na podstawie kodeksu cywilnego, na bazie którego ubezpieczyciel jest zmuszony do pokrycia zwykłych konsekwencji strat. Zarówno w wypadku otrzymania auta przejściowego z tytułu OC lub AC pojazd ten nie przysługuje nam w nieskończoność.

Zazwyczaj TU zapewnia nam samochód na tyle dni ile potrzebujemy na naprawę, bądź zakupienie innego pojazdu jeżeli tamten widziałeś? https://skalnik.pl został totalnie zniszczony. Jeśli przesuwamy za długo i zaniedbujemy tą kwestię, po wyznaczonym w umowie terminie wóz pozostanie nam odebrany.

Przed wypożyczeniem pojazdu zastępczego powinno się złożyć w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy należyte oświadczenie, że postanawiamy skorzystać właśnie z tego rozwiązania. Ażeby nie stwierdzono, że gotowość najmu auta zastępczego jest bezpodstawna, powinno się podkreślić, że pojazd jest nam konieczny, bowiem służy nam np. do dojazdu do pracy, lub dowożeniu dzieci do szkoły.

Umowa ubezpieczeniowa autocasco jest świadomą umową cywilną i jej warunki formułują strony ją zawierające. Jeśli w umowie przewidziany został taki zapis, przysługuje nam darmowy najem samochodu zastępczego. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie proponuje pojazdy tymczasowe rozmaitej klasy.
Należy również podkreślić, że jeżeli z winy ubezpieczyciela nie dostaniemy należnego auta, który należy nam się z polisy autocasco, możemy wynająć auto na swój koszt i ubiegać się o zwrot wydatków.

strona internetowa dostepna tutaj

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy po zgłoszeniu szkody ubezpieczycielowi udać się do wypożyczalni, gdzie dostarczymy wyłącznie numer szkody i numer polisy sprawcy kraksy. Wtedy wypożyczalnia dokona wszystkich formalności i w naszym imieniu rozliczy się z jednostką ubezpieczeniową. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby wartość wynajmu odpowiadała przeciętnym wartościom w regionie, bo ubezpieczyciel ma prawo odmówić całkowitej refundacji wynajmu samochodu.

Comments are closed.