Tropikalne wycieczki – poznaj ciekawą ofertę niezapomnianych i pełnych wrażeń wycieczek

Wakacje to nie tylko czas ciepłych miesięcy. Na wakacje można się wybierać wtedy, gdy w Polsce trwa niemiła jesienna aura. Wśród naszych krajanów dominuje moda na podróże egzotyczne. Wspaniałą odskocznią od codziennych zadań może okazać się Madagaskar wczasy.

Dzięki geograficznemu odosobnieniu przeżyły tam różne rodzaje flory i zwierząt, jakich nie znajdzie się w innych częściach globu. Ta niebanalna natura stanowi wielkie bogactwo wyspy. Stolica Madagaskaru uważana jest za jedno z niezwykle malowniczych miast świata.

Jeśli masz chęć przeczytać dodatkowe materiały utrzymane w takiej tematyce, zobacz link na stronie (horyzont.net.pl/wycieczka/praga-i-czechy/). Tam również odnajdziesz coś ciekawego dla siebie!

Kolonialna architektura, spadziste kamieniste uliczki, niekończące się schodki, kamienne świątynie, domy z wymownymi werandami dodają temu miastu niepowtarzalnej atmosfery.

Lasy deszczowe dominują przede wszystkim w ustanowionych na tym obszarze parkach narodowych. Na obszarach takich występuje mnóstwo bardzo rzadkich gatunków roślin. Przebywa tu także wiele zwierząt przeróżnych odmian gadów, płazów i ptaków. Dlatego też lasy deszczowe zostały objęte opieką i wprowadzone na listę UNESCO. Madagaskar to wymarzone miejsce na podróż przede wszystkim dla tych, którzy lubią dziką naturę.

wyspa

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

Dla ludzi kochających oglądanie atrakcyjnym punktem jest Betafo, dawne miasto królewskie,znamionujące się interesującą architekturą domów udekorowanych kratami i rytymi balkonami. Na Madagaskarze panuje głęboki kult przodków. Wedle tamtejszych zwyczajów ciało umarłego owija się w całun i składa się do grobu. Po jakimś czasie jest ono uroczyście ekshumowane, owijane w nowy całun i kolejny raz układane w grobie. Mogiły nierzadko są dekorowane malowidłami, z jakich można się dowiedzieć, kim był zmarły. Grobowce zazwyczaj są oddalone od wiosek i uważane są za pozycje święte.

Kostaryka również przyciąga tłumy podróżników z wielu krajów. Dostarcza znakomitych warunków do uprawiania sportów wodnych. Ciekawą formą czynnego spędzania czasu jest windsurfing, surfing, kajakarstwo, czy żeglowanie. Na wyspie można znaleźć wypożyczalnie sprzętu, również szkółki sportów wodnych, a ceny są zbliżone do innych.

Comments are closed.