Urlop na niezwykłej oazie słońca, czyli wycieczki z Wrocławia na Jamajkę

Jamajka to trzecia w kolejności największa wyspa Morza Karaibskiego. Ta fantastyczna wyspa położona na południe od Kuby nie narzeka na brak turystów. Sezon na niezwykłej oazie trwa cały rok, a podróżujący mają wiele atrakcji by spędzić wspaniale chwile.

Możemy zauważyć, że częste ataki terrorystyczne mają ogromny wpływ na wycieczki Polaków. Kraje, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem jak na przykład Tunezja czy Egipt znacznie spadły w tabeli popularnych turystycznie krajów. Marcowy kryzys w Tunisie znacznie osłabił pozycję tego państwa, a czerwcowy wyeliminował jako główny cel podróży. Pomimo dobrej infrastruktury i świetnych warunków turystycznych kraje te notują kiepskie wyniki. Widocznie strach Polaków o własne życie wygrywa. Kraje europejskie też stanowiły wybór urlopowych wycieczek nie tylko naszych krajan, ale także wielu turystów z innych krajów.

Ta oferta (https://ewinietki.pl/winiety/slowacja) jest niesamowicie interesująca i jeżeli poszukujesz większą ilość informacji na omawianą tu tematykę, to znajdziesz je tu.

Jednakże po zamachach terrorystycznych we Francji oraz kryzysie gospodarczym w Grecji i Włoszech zaczęto się zastanawiać się czy wczasy w tych częściach kraju mają sens.

Zwycięstwo w tym rankingu zwyciężyły kraje, które zawsze były przesuwane na boczny tor z powodu ilości kilometrów od Polski oraz ceny która nie cieszyła, wręcz zniechęcała. Jednym z tych krajów jest Jamajka, która jest rajem dla zwiedzających. Do kąpieli słonecznych namawiają piękne, białe, duże plaże na których cienia można zaznać pod rozległymi drzewami kokosowymi. Najczęstszymi kierunkami wycieczek na wyspie są: pełna energii, muzyki i nowych doświadczeń stolica Jamajki Kingston, ale także Ochio Rios, Rio Buena, czy też Negril.

Jamajka

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie w Negril znajduje się ogromna plaża Jamajki, która posiada doskonałe warunki do korzystania z uroków sportów wodnych, a całe rodziny mogą spędzić niezapomniany czas przy blasku słońca na nieskazitelno błękitnym niebie. Jeżeli chodzi o miłośników spacerów to każdy znajdzie coś wspaniałego. West End- dzielnica Negril, która przyciąga turystów, chcących poczuć dawny atmosferę wysepki. Ziemią obiecaną dla podróżujących jest tętniący życiem Ochio Rios. Jamajka przyciąga pięknymi krajobrazami, ciekawą kulturą oraz ciekawą roślinnością. Nie musimy się bać o klimat, gdyż czarnoskórzy mieszkańcy są niesamowicie miłym i rozrywkowym narodem. Skuszą nas zamiłowaniem do muzyki reggae i dredów. Biura z ofertami wakacji co raz częściej proponują opcje wycieczek do tego fantastycznego państwa.

Polacy słyną z szukania prostej i najkrótszej drogi do punktu docelowego dlatego też możemy korzystać z zorganizowanych grup, gdzie wszystko jest już zorganizowane, nie musimy się też obwiać o zamieszkanie i wyżywienie. Ale jeśli jesteś jednak typem lekkoducha, możesz na własną rękę od A do Z zorganizować wypad. Pierwszy krok to kupno biletów lotniczych. Świetnym miejscem wylotu na Jamajkę jest Wrocław, także wtedy, gdy mieszka się z dala od centralnych miast Polski z lokalnymi lotniskami. Miasto to jest dużym ośrodkiem gospodarczym, posiada rozwiniętą sieć dróg, więc bez problemu można do niego dotrzeć z wielu części naszego państwa. Sam lot na Jamajkę trwa ponad pół dnia, ale później pozostaje tylko cieszyć błogim czasem spędzonym na pięknych plażach.

Podróż z Wrocławia na Jamajkę nie należy do najtańszych, bo za lot można na nią wydać nawet sześć tysięcy złotych, jednak warto spełnić rodzinne marzenia i nacieszyć się pięknymi miejscami.

Comments are closed.