Urlop w Polsce? Dowiedz się, gdzie dobrze jest wybrać się na weekend albo dłuższy wypoczynek

Każdy czeka na wolne, bez względu na to, ile ma lat. Dziecko chce oderwać się od nauki oraz korzystać z atrakcji, dorośli z kolei nie marzą o niczym innym aniżeli zapomnieć o prezesie i zadaniach w pracy, których po kilku niełatwych miesiącach bez dnia wolnego można mieć naprawdę dosyć.

portal internetowy Ruszaj w Polskę

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż coraz bardziej lubiane stają się podróże zagraniczne, to ciągle wielu ludzi decyduje się na urzekające zakątki Polski. To bowiem przepiękny kraj, trzeba tylko orientować się, gdzie wyjechać. Jeżeli i ty masz w planie wczasy w Polsce, pierwszym pomysłem jest oczywiście północ kraju. Warto jest od razu wyruszyć nad pełne morze, pooddychać jodem i poleżeć na czystym piasku, a nawet pokąpać się w wodzie, która nie zawsze jest zbyt ciepła, ale nie można choć raz nie poskakać na falach. Zabawy będzie co niemiara, tak samo dla tych najmłodszych, jak również tych najstarszych wczasowiczów. Z wczasów z pewnością przywieziemy pudełeczka pełne muszelek, a może i nawet buteleczkę morskiej wody z piaskiem na dnie. Nie można też zapomnieć o przepięknych bursztynach, jakie – jeśli nie trafimy na nie nad brzegiem – można kupić na straganach.

Drugim godnym polecenia miejscem są Mazury. Wspaniałe jeziora to idealne miejsce takie jak Giżycko stworzone są dla wielbicieli sportów wodnych, w tym naturalnie żeglowania (sprawdź tutaj: ). Nie musisz kupować swojej łodzi, możesz ją bez trudu wynająć, by cieszyć się mazurskimi wodami i szantami, których nie może zabraknąć na pokładzie. Jednakże jeśli nie przepadasz za wodą, wybierz góry.

Jest wiele wielbicieli wspinania, dla których wczasy nie odbędą się bez zdobycia chociaż jednej góry. Nie musisz wyjeżdżać od razu w wysokie pasma górskie, możesz najpierw zdecydować się na Bieszczady, które także zachwycą cię pięknymi sceneriami. Na pewno jeszcze będziesz chcieć tu powrócić. Nie zapominaj, że nie potrzebujesz tygodniowego urlopu, by odetchnąć od codziennych zmagań – Polska na weekend może być tak samo atrakcyjna. Nie wybieraj daleko położonych miejsc, aby większości czasu nie zmarnować w podróży. Chyba, że polecisz samolotem, a wtedy wszędzie szybko dotrzesz. Warto jest zarezerwować nocleg noclegi koniaków domki nim wyjedziemy, zwłaszcza w sezonie urlopowym, kiedy trudno jest znaleźć coś atrakcyjnego oraz niezbyt drogiego. Polska to wiele przepięknych miejsc, w jakie warto pojechać.

Comments are closed.