Categories

Archive

Pora wybrać się na urlop

Wszyscy już jesteśmy zmęczeni i pragniemy należnego odpoczynku. Marzymy o cudownych wakacjach. Szczególnie w tym czasie, gdy mocniej zaświeciło słońce. Okres wakacyjny zbliża się dużymi krokami. Czas wyszukać miejsce, w które wybierzemy się na urlop. Biura turystyczne już od miesięcy wabią nas pięknymi zdjęciami w katalogach.

Read more ›

Categories
Tags

Baza noclegowa w lubianych polskich miastach

W Polsce istnieje wiele miejscowości, uznawanych za bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym. Popularność ta wynika z rozmaitych elementów. Mogą to być przykładowo rozmaite zabytki architektury, których uroda przyciąga gości. Bywają to także walory uzdrowiskowe, takie jak na przykład obecność wód leczniczych. W takim przypadku goście odwiedzający dane miasto jeżdżą tam na urlopy sanatoryjne.

Read more ›

Categories

Ustronie Morskie – uzdrowisko na udane wakacje

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone 13 km na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest wyjątkowo malowniczo – jego zabudowa ciągnie się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który pochyło mknie ku piaszczystej i rozległej plaży. Kiedyś przeciętna osada rybacka współcześnie jest kurortem, do którego żeby spędzić wakacje nad morzem Bałtyckim przyjeżdża kilka tysięcy urlopowiczów.

Read more ›

Categories

Jantar – tajemnica Bursztynowego Szlaku

Jantar to wieś letniskowa znajdująca się w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa wsi nie bez przyczyny odnosi się do jednego z największych bałtyckich skarbów, ponieważ znajduje się ona na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego. Z tego również powodu, dorocznie jest organizowany tutaj finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

Read more ›

Categories