Urlop w Grecji – co powinno się zwiedzić?

Grecja słynie z znakomitych zabytków architektonicznych i kulturalnych, wobec tego wyjazd do Grecji z pewnością będzie nie lada gratką dla wielbicieli historii. Wybierając się do Grecji, warto przedtem przygotowywać sobie plan zwiedzania, by dobrze rozplanować okres pobytu.

Do najsłynniejszych zabytków architektonicznych bezsprzecznie wolno zaliczyć Delfy, jakie przyciągają wielu turystów jadących na wakacje (sprawdź kuba z niemiec) last minute- z tego źródła. Delfy rozdzielone są na trzy części – Świątynie Apolina, Marmarię oraz Źródła Kastalskie.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury bardzo podobnego wpisu – on również jest godny zainteresowania.

Koniecznie powinniśmy również zwiedzić Ateny, inaczej stolicę Grecji. W Atenach znajduje się dużo znakomitych pamiątek z przeszłości. Najogromniejszą popularnością cieszy się naturalnie słynny na całym świecie Akropol, oraz także Partenon. Następne znaczące ateńskie zabytki to Olimpiejon oraz Łuk Hadriana. Pożądane byłoby wybrać się również na Półwysep Athos, który słynie z idealnych krajobrazów – wąwozów, lasów i wodospadów, jakie pozostały wpisane na listę UNESCO.

Ruiny Akropolu

Autor: Les Chatfield
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczne zaciekawienie wzbudza również stolica Macedonii, to znaczy Saloniki. Znajduje się tam mnóstwo atrakcyjnych zabytków, ogromnie intrygującym i równocześnie najstarszym zabytkiem jest Rotunda, jaka pochodzi z przełomu III i IV wieku. Oczywiście to ledwo parę miejsc i zabytków, jakie pożądane byłoby zobaczyć, wybierając się na wakacje Grecja ma ich jeszcze sporo. Jeśli chesz dowiedzieć się więcej zobacz źródła. Trafnym pomysłem jest zabranie ze sobą poradnika po Grecji, gdzie odszukamy opisy innych interesujących miejsc wartych zobaczenia.

Wakacje w Grecji bezsprzecznie będą należeć do niezapomnianych. Grecja zachwyca nie jedynie doskonałą architekturą, wiekowymi, historycznymi zabytkami oraz krajobrazami. Miejsce to jest niezwykłe pod wszelkim względem, również jeśli chodzi o kulturę oraz mentalność Greków. Grecka kuchnia także zasługuje na sporą uwagę, w związku z tym będąc w Grecji bezsprzecznie wskazane jest spróbować greckich przysmaków i rarytasów.

Comments are closed.