Categories

Archive

Ustronie Morskie – uzdrowisko na udane wakacje

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone trzynaście kilometrów na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest wyjątkowo malowniczo – jego zabudowa rozpościerają się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który ukośnie opada ku piaszczystej i szerokiej plaży. Ongiś niepozorna osada rybacka aktualnie jest kurortem, do którego by spędzić wczasy nad Bałtykiem przyjeżdża kilka tysięcy wczasowiczów.

Read more ›

Categories

Turystyka wędkarska – sport i pasja

Wędkarstwo to jeden z ukochanych pomysłów na przeżywanie wolnego czasu przez Polaków, zwłaszcza mężczyzn. To nie tyle zainteresowanie, ale również filozofia życiowa. Ludzie odnajdują wielką rozkosz w tym, aby móc w spokoju posiedzieć nad wodą. Jest to wyjątkowo odprężające zajęcie.

Read more ›

Categories

Ciekawe wakacje niewielkim kosztem

Generalnie wakacje kojarzą się odpoczynkiem. Odpoczywać można natomiast na rozmaite sposoby, w zależności od chęci i upodobań. Niezwykle istotną funkcję ma w tym miejscu tryb życia, jaki prowadzony jest na co dzień. Niektórzy ludzie preferują aktywne formy spędzania wolnego czasu, przykładowo w formie uprawiania rozmaitych sportów. Pozostali z kolei będą woleli odpoczywać w sposób bierny i więcej się wysypiać. Od tego czynnika zależeć będzie także wybór punktu przeznaczenia.

Read more ›

Categories

Jantar – tajemnica Bursztynowego Szlaku

Jantar to wieś letniskowa która leży w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa wsi nie bez powodu odnosi się do jednego z największych bałtyckich skarbów, albowiem mieści się ona na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego. Z tego też powodu, każdego roku odbywa się tu finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

Read more ›

Categories

W jakie miejsce lepiej jest wyjechać na ferie lub wakacje, do polskich kurortów czy gdzieś za granicę.

Co roku wiele osób staje przed wyborem, gdzie spędzać swoje wakacje czy ferie. Do dyspozycji jest przede wszystkim nasz kraj, na pewno bardzo piękny, a z drugiej mający mnóstwo denerwujących rzeczy. Przykładowo w lecie cały czas ogromnym zainteresowaniem cieszą się wakacje nad Morzem Bałtyckim. Lecz często bywają tu problemy z pogodą, wiele osób będzie też narzekać na strasznie wysokie ceny i wszechobecną komercję.

Read more ›

Categories