Jakie są najprzyjemniejsze lokalizacje na przyjemne spędzenie długiego weekendu?

Weekend majowy to dla wielu osób najlepszy czas na pierwszy wiosenny wyjazd. Jeśli aura sprzyja, dobrze jest spędzić te parę majowych dni na świeżym powietrzu, z dala od ruchliwego miasta i codziennych stresów. Wybierając miejsce wypoczynku warto rozważyć kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, ile czasu zajmie nam dotarcie do celu. Ponieważ weekend majowy to tylko parę dni wolnych, chyba nie należy marnować zbyt wiele czasu w na trasie. Po drugie musimy sprawdzić, ile nas wyniesie cała wycieczka. I wreszcie po trzecie, czy miejscowość, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona weekendowymi turystami.

ciekawa stroną

Źródło: flickr.com

Jednak coraz trudniej znaleźć ciche miejsce na wypoczynek. Większość atrakcyjnych miejscowości, takich jak Karpacz, okupowanych jest przez tłumy weekendowiczów, a przecież nikt nie marzy o wypoczynku w tłumie ludzi. Z tego powodu warto udać się do mniej popularne miejscowości. Na przykład do spędzenia rodzinnego weekendu w górach, nie trzeba nikogo długo namawiać, jednakowoż zamiast do przepełnionego Zakopca, można udać się choćby w Góry Stołowe. Jest to rejon obfitujący w oryginalne trasy i wspaniałe widoki. Jeśli wybieramy się na weekend z małymi dziećmi, docenimy z pewnością możliwość zorganizowania krótkich, za to obfitujących w liczne atrakcje wycieczek.

Równie blisko Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój – piękny rejon dla wielbicieli jednośladów. Liczne trasy rowerowe wokół Milicza to prawdziwa atrakcja nie tylko dla zapalonych rowerzystów, lecz także miłośników rodzimej przyrody. Dolina Baryczy to park krajobrazowy i istny raj dla ornitologów. Amatorzy pięknych zdjęć przyrody znajdą tutaj wiele oryginalnych miejsc wartych utrwalenia na fotografii. Pamiętajmy jednak,że nawet jeśli wybieramy się w mniej popularne rejony, możemy mieć problem ze znalezieniem wolnych pokoi.

Jeżeli prezentowana w tym serwisie problematyka jest według Ciebie interesująca, to ponadto sprawdź także inne warte przejrzenia (http://www.horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/zima-2019-2020/) artykuły!

Stąd też noclegi na weekend majowy warto bukować z wyprzedzeniem.

Weekend majowy we dwoje (przjedź) warto natomiast spędzić za granicą. Wcale nie trzeba jechać zbyt daleko, żeby spędzić miło czas. Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają majówki, więc nie musimy obawiać się tłumów w tamtejszych miejscowościach wypoczynkowych. Szczególnie polecamy bogaty w atrakcje weekend majowy w Pradze. To wyjątkowo oryginalne europejskie miasto, znajduje się niedaleko od polskiej granicy, więc ceny przejazdu nie będą zbyt wygórowane, w pewnością nie starczy nam czasu, by poznać wszystkie uroki tego pięknego miasta.

Comments are closed.