Sklep górski – najważniejsze elementy

Sklep górski to miejsce, w którym klient znajduje niezwykle szeroką ofertę towarów kojarzonych z turystyką pieszą, nie tylko górską. Obecnie można zauważyć znaczący wzrost liczby punktów tego typu, a także zwiększenie zainteresowania sprzętem trekkingowym. Zwiększa się również oferta, a ceny stają się bardziej przystępne. By z tak wielkiej liczby placówek wybrać ten najlepszy, trzeba przyjrzeć się dwóm najważniejszym elementom, czyli na towary oferowane w sklepie oraz jego pracownicy.

Asortyment

namiot turystyczny

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com

Oferta dostępna w sklepach górskich jest zróżnicowana, jednak większość produktów występuje w sprzedaży różnych placówek czy sieci. W sklepie górskim można znaleźć odzież górską na każde warunki pogodowe. Markowe buty trekkingowe, ocieplane kurtki, czapki, czy też bielizna termoaktywna – to przedmioty stanowiące pokaźną część asortymentu.

Opisywany wątek okazał się dla Ciebie ciekawy? To przekonaj się (http://www.ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php), że odmienne witryny też posiadają pokrewne dane, które wciągną Cię kompletnie.

Można obserwować obecnie także zwiększenie liczby – witryna internetowa- www.scenariuszzycia.pl/ – firm wytwarzających odzież tego typu. Równie istotnym elementem asortymentu jest sprzęt – biwakowy w postaci namiotów i śpiworów, wspinaczkowy, wszelkiego rodzaju liny zabezpieczające, plecaki, latarki i inne rzeczy niezbędne podczas wszelkiego rodzaju wycieczek. Niektóre sklepy oferują także sprzęt sportowy w postaci nart czy desek snowboardowych. Ostatnio bardzo popularne stały się kije trekkingowe oraz kije do nordic walking.

ObsługaBardzo ważnym elementem jest personel. Sklep górski jest miejscem, gdzie obsługama wielkie znaczenie. Ze względu na szeroką gamę towaru nabywcy potrzebują profesjonalnego doradztwa. W związku z tym pracownicy powinni przede wszystkim mieć przydatną wiedzę na temat sprzedawanych produktów, umieć wskazać odpowiedni do potrzeb klienta. W wielu przypadkach także sposób obsługiwania sprzętu wymaga wytłumaczenia. To także leży w obowiązku osoby pracującej w sklepie. Musi on być więc komunikatywny, potrafić swoją wiedzę podać w sposób jasny i możliwie przystępny. Klient powinien zostać poinformowany o gwarancji na dany produkt, jak również o możliwości ewentualnej reklamacji czy zwrotu. Cały proces sprzedaży powinien odbywać się w przyjaznej atmosferze, bez przymuszania klienta do zakupu. Jako gość sklepu powinien się on czuć w nim jak najlepiej.

Comments are closed.