Sprawdzone obuwie do zadań specjalnych. Czym się kierować przy ich zakupie?

Chyba każda pani w swojej garderobie piękne butki na co dzień, wysokie szpilki na specjalne wyjścia, baletki, czasem także kilka butów sportowych. Jednak nie każda ma buty specjalne, potrzebne do uprawiania sportów (wspinaczka, jazda konna) albo zimowe buty traperki na ekstremalnie niskie temperatury. Jakimi zasadami się kierować przy kupnie takich obuwia?

buty do wspinaczki górskiej
Autor: nie
Źródło: pixabay.com
Jeśli chodzi o obuwie wspinaczkowe, dobrze jest sprawdzić oferty firm, które wytwarzają takie obuwie od lat i faktycznie produkują buty odpowiadające potrzebom sportowej wspinaczki. Taką firmą jest Rock Pillars, której buty wspinaczkowe robione są w oparciu o przetestowaną technologię oraz głęboką znajomość branży. Przez cały czas marka Rock Pillars pracuje nad praktycznymi rozwiązaniami technicznymi, profilami i typami gumy. Dzięki dobrej konstrukcji i zastosowanym materiałom, buty Rock Pillars niwelują przeszkody w tym sporcie – buty rock pillars bywają przydatne. Czy przez tak zaawansowane technologie cena tego typu butów jest ekstremalnie wysoka? Chyba nie. Jest optymalna, a na pewno adekwatna do jakości tego typu obuwia. Całkiem podobnie, jak buty Rock Pillars, buty traperki czy też trekkingi muszą być stabilne i wytrzymałe, a zastosowane do ich wykonania komponenty – solidne i sprawdzone. W traperach warto pochodzić chwilę po sklepie, żeby przekonać się, że butki naprawdę dobrze otulają kostkę i są stabilne i twarde, lecz nie tak sztywne, iż ranią nam stopy przy każdym kroku. Trapery, tak jak buty Rock Pillars, muszą mieć podeszwę z bieżnikiem. Oczywiście różni się on znacząco, ale to bardzo istotne, żeby mieć to na uwadze. Od tego zależy, czy będziemy się ślizgać, czy nasze kroki będą pewne.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym serwisie tekst? Kliknij więc poza tym tutaj i przeczytaj więcej info wakacje malezja na opisywany temat.

Podobnie sytuacja ma się ze sznurowadłami i szyciami – buty szyte o poprawnie przystosowanych sznurówkach będą służyć bez szwanku przez wiele lat i sprawdzą się w różnych warunkach.

wspinaczka górska
Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com
Trudno mieć wprawę w kupowaniu butów do zadań specjalnych, gdy wybiera się je raz na długi czas, więc dobrze jest skupiać się zawsze na tworzywie, z jakiego są wykonane, przeszyciach, stabilnej podeszwie, gwarancji jakości od producenta i cenie. Gdy tylko możemy buty przetestować – zróbmy to. Będziemy pewni, że wybieramy idealny fason. I nie bójmy się wypytywać sprzedawcy o ich dokładne parametry. To obuwie ma nam służyć na długo.

Comments are closed.