Zapobiegnij katastrofie i mandatom, organizacja imprez masowych – główne założenia, o których trzeba pamiętać.

Przy tworzenia imprez masowych musimy pamiętać o jednym głównym zagadnieniu, które nieodzownie powraca co jakieś czas. Nasze wydarzenie staje się wystarczająco duże po przekroczeniu tysiąca uczestników. Powinniśmy w takiej sytuacji zgłosić i zabezpieczyć ogół imprezy. Jednak nie zapomnijmy, że gdy gościmy dziewięćset osób, to nie usprawiedliwia nas to od zabezpieczania.

Gdy jakimś cudem przekroczymy tę magiczną czterocyfrową liczbę powinniśmy zaakceptować to, że czeka nas wizyta w paru lokalach. [
ogrodzenie pełne
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw swe kroki musimy skierować do wójta, który najpierw udzieli nam zgody na organizację takiej zabawy. Bez tego będziemy mieć do wyboru jedynie zmniejszyć ilość uczestników lub odwołać wydarzenie. Jednak jeśli mamy już wcześniej wynajęte od miasta miejsce, z tym pozwoleniem nie może być problemów. Podobnie sprawa się ma na komisariacie i przy ratownikach medycznych. A gdy już posiadamy miejsce musimy pomyśleć o ubezpieczeniu miejsca. Pewnie przy takiej imprezie planujemy ugościć jakąś gwiazdę. Dobrze wziąć pod uwagę, iż im większa sława danej osoby, tym także solidne wymagania. I nie jedynie mam na myśli szampana do garderoby, ale głównie o barierki zaporowe . Przykłademmoże być sprzed kilku lat koncert The Prodigy na Przystanku Woodstock. Dokładnie na nim pojawiły się niespotykane tam do tej pory wymagania o najlepiej ogrodzenie pełne. Czasami jednak to za mało. Największe gwiazdy dobrze lokować w odpowiednio do tego wynajętych halach i klubach. A wszystko to z powodu wymagania, jakim jest ogrodzenie pełne, które normalnie nie da się postawić w wielu najlepszych miejscach. Większość fanów jest już jednak do stania przyzwyczajona. Opieranie się w pierwszym rzędzie o barierki zaporowe jest wręcz konkretnym rytuałem. Oprócz tego musimy można zadbać o firmę ochroniarską, najlepiej wypróbowaną, która ma wykwalifikowaną, dobrze dostosowaną kadrę.

W sytuacji,gdy chcemy również żywność na organizowane wydarzenie, powinniśmy liczyć się z kontrolą sanepidu. A to niestety może wiązać się z dużymi restrykcjami.
Jak możemy zauważyć, organizator ma dużo kwestii na głowie, a te wymienione to niestety tylko czubek góry lodowej..

Comments are closed.