Jakie są wakacje marzeń? Każdy z nas może mieć inne pomysły, lecz dla wszystkich znaczą same przyjemności

Co zrobić by spędzić niezapomniane wakacje? skutecznym sposobem jest zorganizowanie wycieczki niezwykłej, takie, która zapadnie w pamięć już na zawsze. To marzenie wielu z nas, a najczęściej takie wyprawy wiążą się z podróżą poślubną. Warto pamiętać by przed kupnem wymarzonej wycieczki dokładnie sprawdzić wszystkie jej elementy. Skoro jesteśmy zdecydowani na kupienie kosztownej i ekskluzywnej wyprawy warto byśmy mieli pewność, że wszystko pójdzie po naszej myśli.

Bali

Autor: The 3B’s
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą zasadą udanej, niezwykłej wycieczki jest wybór miejsca. Możemy się umówić, że miejsce jest sprawą drugorzędną, gdyż ważniejsze jest dla nas to, z kim podróżujemy. Jednakże, im egzotyczniejsze miejsce, tym lepiej. Takie miejsce to zupełnie nowa jakość, a to właśnie to przede wszystkim się liczy, żeby podróżując po świecie poczuć się, jakbyśmy przemieszczali się w odległe rejony. Wyprawę koło domu, do sąsiednich krajów można sobie zorganizować zawsze, zaś wielka wyprawę na koniec świat, prawdopodobnie tylko raz w życiu. To odpowiednia mobilizacja, żeby wyruszyć w świat, w nieznane, odwiedzić egzotyczne miejsce, jak Tajlandia, Meksyk (zobacz: wycieczka meksyk) czy Wyspę Bali.

Wiadomo, są ważne, lecz nie powinny teraz grac głównej roli, gdyż szczęścia czasami nie da się przeliczyć przecież na pieniądze. Tak więc, zamiast o tym myśleć, poświęćmy się raczej organizacji naszej wymarzonej podróży, o której śniliśmy od dawna. A może spróbujemy czegoś jeszcze bardziej szalonego, i wyruszymy w podróż dookoła świata. Na taki plan trzeba już odkładać pieniądze, no chyba, że nie narzekamy na stan konta. Taka wyprawa to rzeczywiście najważniejsza podróż w życiu, przynajmniej na papierze.

Bali

Autor: Mark Maxwell
Źródło: http://www.flickr.com

Zapamiętamy ją ze względu na kilka czynników, gdyż w każdym miejscu będziemy się czuli inaczej, poczujemy inny klimat, poznamy innych ludzi, aklimatyzować się szybko lub wolno. To bardzo znaczące, że w jednym miejscu poczujemy się lepiej, w drugim gorzej|niż w innym. Być może to jakiś znak dla nas, poznanie siebie, w jaki sposób odczuwamy miejsca. Bo kiedy mieszkamy w swoim kraju to tak naprawdę ciężko powiedzieć, jacy jesteśmy. To znaczy, wiadomo, znamy swoje mocne i słaby strony, swoje usposobienie, lecz czasami w innym miejscu możemy poznać swoje inne, zaskakujące cechy.

Comments are closed.