Jakie są wakacje marzeń? Każdy z nas może mieć inne pomysły, lecz dla wszystkich znaczą same przyjemności

Co zrobić by spędzić niezapomniane wakacje? skutecznym sposobem jest zorganizowanie wycieczki niezwykłej, takie, która zapadnie w pamięć już na zawsze. To marzenie wielu z nas, a najczęściej takie wyprawy wiążą się z podróżą poślubną. Warto pamiętać by przed kupnem wymarzonej wycieczki dokładnie sprawdzić wszystkie jej elementy. Skoro jesteśmy zdecydowani na kupienie kosztownej i ekskluzywnej wyprawy warto byśmy mieli pewność, że wszystko pójdzie po naszej myśli.

Bali
Autor: The 3B’s
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą zasadą udanej, niezwykłej wycieczki jest wybór miejsca. Możemy się umówić, że miejsce jest sprawą drugorzędną, gdyż ważniejsze jest dla nas to, z kim podróżujemy. Jednakże, im egzotyczniejsze miejsce, tym lepiej. Takie miejsce to zupełnie nowa jakość, a to właśnie to przede wszystkim się liczy, żeby podróżując po świecie poczuć się, jakbyśmy przemieszczali się w odległe rejony. Wyprawę koło domu, do sąsiednich krajów można sobie zorganizować zawsze, zaś wielka wyprawę na koniec świat, prawdopodobnie tylko raz w życiu. To odpowiednia mobilizacja, żeby wyruszyć w świat, w nieznane, odwiedzić egzotyczne miejsce, jak Tajlandia, Meksyk czy Wyspę Bali.

Wiadomo, są ważne, lecz nie powinny teraz grac głównej roli, gdyż szczęścia czasami nie da się przeliczyć przecież na pieniądze. Tak więc, zamiast o tym myśleć, poświęćmy się raczej organizacji naszej wymarzonej podróży, o której śniliśmy od dawna. A może spróbujemy czegoś jeszcze bardziej szalonego, i wyruszymy w podróż dookoła świata. Na taki plan trzeba już odkładać pieniądze, no chyba, że nie narzekamy na stan konta. Taka wyprawa to rzeczywiście najważniejsza podróż w życiu, przynajmniej na papierze.

Bali
Autor: Mark Maxwell
Źródło: http://www.flickr.com

Zapamiętamy ją ze względu na kilka czynników, gdyż w każdym miejscu będziemy się czuli inaczej, poczujemy inny klimat, poznamy innych ludzi, aklimatyzować się szybko lub wolno. To bardzo znaczące, że w jednym miejscu poczujemy się lepiej, w drugim gorzej|niż w innym. Być może to jakiś znak dla nas, poznanie siebie, w jaki sposób odczuwamy miejsca. Bo kiedy mieszkamy w swoim kraju to tak naprawdę ciężko powiedzieć, jacy jesteśmy. To znaczy, wiadomo, znamy swoje mocne i słaby strony, swoje usposobienie, lecz czasami w innym miejscu możemy poznać swoje inne, zaskakujące cechy.

Comments are closed.