Już niebawem odpoczynek, czyli jakiego rodzaju egzotyczne miejsce wybrać na tegoroczny wypoczynek

Przed nami okres letnich wyjazdów. Wiele osób już obecnie planuje, gdzie można będzie je spędzić. Wśród ofert znanych biur podróży coraz większą popularnością cieszą się wypoczynki w odległych, naprawdę miejscach niezwykle egzotycznych.Na wczasy w innych krajach nasi rodacy decydują się wyjątkowo chętnie.

emiraty arabskie

Autor: Costantino Beretta
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tak popularnych kierunków jak Włochy, Grecja, czy Egipt coraz potężniejszą popularnością cieszą wśród klientów biur podróży wakacje w dalekich, często bardzo dla ludzi egzotycznych miejscach. Nic więc zadziwiającego, że oferta egzotyka last minute to oferta spotykana coraz częściej.

Na niniejszej stronie opublikowano absorbujące informacje, jednak zobacz także inne tematyczne wątki, ponieważ one również na pewno Cię zaciekawią.

Egzotyka last minut to oferta nieprawdopodobnie atrakcyjna, warto wyjechać nie tylko na Karaiby, czy na Bali, ale można również nastawić się na wczasy Abu Dhabi. Wczasy Abu Dhabi to rzeczywiście inwestycje niezwykle egzotyczna dla polskich turystów – poznaj na stronie. Abu Dhabi to stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a czyli kraju, który niezwykle mocno różni się tradycjami i kulturą od krajów położonych na terenie Europy. Jakie opcje czekają na zainteresowanych, którzy nastawiają się na wyjazd do kraju tak daleko położonego od Polski i na dodatek, mocno się od Polski różniącego? Abu Dhabi jest miastem dość młodym, jego historia liczy tak naprawdę troszkę ponad pięćdziesiąt lat. Jest to jednak miasto bardzo przyjazne, też dla turystów przyjeżdżających z Europy. Jednym z godnych zobaczenia obiektów architektonicznych w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest Wielki Meczet Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana. Został wzniesiony nad wodami Zatoki Perskiej, szczególną uwagę przyciągają jego cztery, potężne na sto siedem metrów cztery minarety. Ta ogromna świątyni została wzniesiona z polecenia szejka Zayeda, dlatego nazwa meczetu. Inicjator wybudowania meczetu nie doczekał skończenia budowy.

Umarł w roku 2004, a więc na trzy lata przed skończeniem budowy. Meczet wzniesiono łącząc styl mogolski ze stylem mauretańskim. Meczet możemy zobaczyć, ale pod warunkiem, że odpowiednio się ubierzemy. Jako miejsce wypoczynku turyści bardzo często odwiedzają plażę Saadiyat Island która wyróżnia się wspaniałym wyglądem.

Comments are closed.