Jaki dialekt obcy wybrać jako ten drugi?

Nauczmy się języków, jeśli chcielibyśmy być kuszącymi kandydatami na rynku pracy. Tak się to dzieje w obecnych czasach, że rzadkie umiejętności to klucz do ciekawszej, lepiej płatnej pracy. Skończył się już czas, gdy dobrą pracę można było otrzymać ze znajomością angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć w miarę dobrą pracę, lecz jeśli chcemy mieć wyjątkowe zajęcie, powinniśmy poznawać taki język, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika dopiero po przyswojeniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, zapisu dokonujemy w alfabecie hebrajskim, więc zanim będziemy badać lektury czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas żmudna praca (zobacz koniecznie – noclegi dla pracowników kraków) nad literkami. Jeśli brak nam chęci spójrzmy na dzieci, jak one uczą się polskiego, który na początku jest dla nich jak język obcy. Wiadomo, mamy swoje lata i nasz umysł już nie tak świeży, jak u kilkulatka, lecz warto próbować.

Wszystko jest zależne od naszego zapału. Jeśli hebrajski (egzotyczny hebrajski) może wydawać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób świetnie zna norweski (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (szkoła języka fińskiego)

Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) da sę wzbogacić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. ten kraj jest niedaleko, więc zawsze możemy pojechać tam na krótki urlop, żeby podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie pomaga w nauce języków jak porozumiewanie się w nim, w kontakcie z drugą osobą. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto urozmaicić wycieczką do tego pięknego kraju. Również nie jest daleko.
Jeśli wywnioskujecie, że jednak Skandynawia jest za zimna, to może warto zdecydować się na coś z południa, na przykład grecki. Naukę tego języka warto rozpocząć od poznania alfabetu, gdyż jest on dość dziwny. Chociaż Grecja w poprzednich latach straciła na znaczeniu gospodarczym to ciągle kraj z barwną tradycją, którą warto poznać, na przykład poprzez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).

Comments are closed.