Propozycje spędzenia Sylwestra w różnych miejscach Polski

Sylwester 2012/2013

Źródło: ruszajwpolske.pl

Zbliża się Sylwester – wigilia Nowego Roku świętowana każdego roku od początku XX wieku w noc z 31 grudnia na 1 stycznia. Święto to wymaga od nas radości, robienia hucznych zabaw oraz tracenia dużych kwot na widowiskowe pokazy sztucznych ogni i wiele litrów wina musującego, potocznie zwanego „szampanem”. Coraz bardziej modne stają się również sylwestrowe wyjazdy z rodziną lub przyjaciółmi, łączące w sobie uprawianie zimowych sportów oraz spędzenie sylwestrowej nocy na przyjęciu zorganizowanym w pięknej, wyjątkowej scenerii. Często też pomysłem na spędzenie tego jedynego w swoim rodzaju okresu jest wycieczka do jednego z dużych polskich miast na koncerty urządzane co rok na ich rynkach. Cudownie jest odpocząć przez jakiś czas od nudy, zabawić i rozerwać, ale najpierw trzeba wszystko zaplanować, a to nie lada wyzwanie.

miejsca, które dobrze by było wziąć pod uwagę
Aby Sylwester 2013 był niezapomniany, należy dobrze przeanalizować możliwe kierunki podróży. Można iść po najmniejszej linii oporu i wybrać pełne turystów Zakopane, ale jest przecież wiele innych miejsc, które miło by było odwiedzić. Jednym z ciekawszych i bardziej malowniczych zakątków kraju jest Kotlina Kłodzka, natomiast w niej Zieleniec- jeden spośród największych ośrodków narciarskich w Sudetach. Tamtejszy mikroklimat jest podobny do występującego w Alpach- ze względu na specyficzne ciśnienie atmosferyczne organizm jest zmuszony produkować więcej czerwonych ciałek krwi, co w rezultacie dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Co ważne obecność śniegu na tamtejszych stokach jest prawie 100%-owa.

Nie czekaj – naciśnij ten link polski koń sportowy i ciesz się stworzonymi tam kolejnymi postami. Zapewne pogłębią one Twoją wiedzę na powyższy temat.

Następna znajdująca się w górach miejscowość warta zobaczenia to Wierchomla i znajdujący się tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”. Poza tym dla narciarzy ciekawą okolicą powinny być również Bieszczady, które, chociaż nieczęsto wymieniane, są dość dobrym ośrodkiem narciarskim. Dla tych, którzy za śnieżnym szaleństwem nie przepadają, oryginalną opcją może być sylwester na Podlasiu. Okolica ta jest pełna lasów i jezior oraz mikroskopijnych wsi i niedużych miasteczek. Największy z nich jest Białystok. Również województwo mazowieckie oferuje wspaniałą zabawę w Sylwestra. Fani muzyki mogą wybrać się między innymi na Warszawski rynek, gdzie rokrocznie organizowany jest koncert, na którym występuje wielu polskich i zagranicznych wokalistów.

Gdzie nocować
Do wyboru mamy oczywiście hotele oraz pensjonaty. Często umiejscowione są one blisko stoków, co znacząco uprzyjemnia pobyt. Dość dobrym oraz niedrogim rozwiązaniem jest także skorzystanie z usług gospodarstw agroturystycznych. To, co wybierzemy, zależy jedynie od nas samych i od zasobności naszego portfela.

Gdzie szukać propozycji???
Najwięcej ofert odnajdziemy w Internecie. Na portalach Hoteli lub na stronach internetowych z ofertami wielu hoteli oraz pensjonatów (między innymi – tutaj) umieszczane są nie tylko cenniki oraz dostępne pokoje, ale też specjalne oferty na Sylwestra, takie jak przykładowo czasowe obniżki cenowe lub propozycje balów urządzanych przez hotel. Aby znaleźć propozycje dotyczące interesującego nas miejsca musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, na przykład: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester agroturystyka lub też Bieszczady sylwester. W następnej kolejności trzeba jedynie wybrać odpowiadającą nam propozycję i dokonać rezerwacji telefonicznej lub internetowej.

Comments are closed.