Na wypoczynek w Pieniny! Dlaczego warto wybrać się na wakacje w to miejsce?

W aktualnych czasach Polacy coraz chętniej decydują się na spędzenie wakacji w obrębie kraju. Jest to związane przede wszystkim z dużym wzrostem standardów polskich ośrodków turystycznych i rozwojem infrastruktury sprzyjającej podróżom. Tworzonych jest coraz więcej ośrodków oraz wszelkiego typu atrakcji, które dają nam gwarancję iż w danym miejscu na pewno nie będziemy się nudzić. Wzrasta też pewnego rodzaju świadomość związana z tym, iż nasz kraj jest pełen zapierających dech w piersiach miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.

góry, Pieniny

Autor: Karen Rustad
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia jako takie można określić jedne z polskich gór, jakimi są Pieniny. Jest to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju, drugi co do popularności jeśli chodzi o krajobraz górski. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat obszar ten uległ niezwykle silnemu rozwojowi, została stworzona świetnie dostosowana do potrzeb turystów infrastruktura, wysokiej klasy bazy noclegowe oraz dobrze opracowana komunikacja.

Będąc w Pieninach, mamy do wyboru kilkanaście szlaków turystycznych.

Jeżeli ten materiał Cię zaintrygował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł, który prezentuje podobne kwestie.

Duże uatrakcyjnienie tego górskiego krajobrazu stanowi znajdujący się tam Dunajec, na którym organizuje się spływy na tratwach, cieszące się wielką popularnością. Bardzo dużą rolę odgrywają obecne na tym obszarze zabytki, takie jak zamek w Czorsztynie czy w Niedzicy, będące świadectwem dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Różnego rodzaju ciekawostki i atrakcje znajdziemy również w Krościenku nad Dunajcem. Nie powinniśmy rzecz jasna ominąć Pienińskiego Parku Narodowego, który jest pierwszym parkiem narodowym jaki został założony w Polsce.

Powodów do odwiedzenia Pienin jest jak widać wiele, zatem jedyne co musimy zrobić to zarezerwować sobie wolny tydzień w pracy i udać się w podróż! Wybranie zakwaterowania będzie błahostką, wystarczy że wyszukamy w Internecie hasło ‘noclegi w pieninach’, a otrzymamy dostęp do dziesiątek pensjonatów, hoteli czy prywatnych kwater na terenie Pienin – lepiej jest zająć się tym wcześniej, szczególnie jeżeli pragniemy tam pojechać w gorącym dla turystyki okresie.

Bez wątpienia, Pieniny są idealnym wyborem jeśli chodzi zarówno o letni, jak i zimowy urlop.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na omawiany w tym wpisie wątek, to sprawdź w tym miejscu śmiało uzupełniające informacje (https://e-militaria.pl/plecaki-236).

Mnogość atrakcji i rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna zagwarantują, iż będziemy mieli możliwość odpoczęcia na łonie natury, przy okazji ciesząc oko widokiem przepięknych górskich krajobrazów. Nie należy się zatem zbyt długo zastanawiać, tylko spakować bagaż i ruszać w Pieniny! – wejdz na .

Comments are closed.